Gmina Ełk rusza z realizacją kolejnych inwestycji. Za kilka dni rozpocznie się budowa infrastruktury sportowej w Woszczelach i Stradunach, a realizacja będzie możliwa dzięki środkom zewnętrznym.


W piątek, 12 kwietnia 2019 r. Wójt Gminy Ełk podpisał stosowne umowy z wykonawcą – spółką Eversport z Warszawy i lada dzień zostanie przekazany mu teren, na którym rozpocznie się budowa boisk. 
"To już nie pierwsza nasza inwestycja tego typu, wykonaliśmy kilkadziesiąt takich boisk" mówi Marcin Marcinkowski, prezes zarządu firmy Eversport.

"Na budowę kompleksów lekkoatletycznych w Woszczelach i Stradunach pozyskaliśmy środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki" informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. Koszty obu zadań są prawie identyczne, różnica jest około 20 tysięcy złotych. Na budowę infrastruktury sportowej w Woszczelach przeznaczamy prawie 1 milion i 298 tysięcy złotych zaś na budowę kompleksu lekkoatletycznego w Stradunach 1 milion 320 tysięcy złotych.

"Zgodnie z umową budowa potrwa do 16 sierpnia, tak by na nowy rok szkolny 2019/2020 obiekty mogły być otwarte i udostępnione dzieciom" dodaje Wójt Tomasz Osewski. Poprzez budowę przyszkolnej infrastruktury sportowej umożliwimy prowadzenie zajęć sportowych na dobrym poziomie. Uczniom Szkoły Podstawowej w Woszczelach, Zespołu Szkół w Stradunach, szkół okolicznych oraz mieszkańcom Gminy Ełk udostępnione zostaną dobrze wyposażone obiekty lekkoatletyczne. W ten sposób umożliwimy dzieciom i młodzieży realizować swoje pasje i zainteresowania.

Inwestycje w Woszczelach i Stradunach będą polegać na budowie: bieżni, skoczni do skoku wzwyż, boiska do piłki nożnej, skoczni w dal, rzutni do pchnięcia kulą, oświetlenia.