Prawie 11 litrów krwi – to wynik mikołajkowej akcji krwiodawstwa w ełckiej jednostce. Policjanci chętnie dzielą się tym bezcennym darem, a 6 grudnia to doskonała okazja na podarowanie tak wyjątkowego prezentu.

Z okazji mikołajek policjanci zorganizowali akcję honorowego oddawania krwi w ełckiej komendzie Policji. Dzięki pracownikom Terenowej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ełku policyjna świetlica na kilka godzina zamieniła się w punkt poboru krwi. W działania aktywnie włączyli się zarówno funkcjonariusze, jak i pracownicy cywilni. Każdy doskonale zdaje sobie sprawę, że taki prezent warto i należy podarować, zwłaszcza w tym szczególnym dniu. Oddając krew pomagamy osobom potrzebującym, które przechodzą niejednokrotnie ciężkie operacje w wyniku wypadku lub choroby.

Pomysłodawcą akcji był nadkom. Waldemar Przekop, który sam od wielu lat jest honorowym krwiodawcą. W działania zaangażowali się także komendanci, którzy również oddali swoją krew. Część z osób oddała honorowo krew po raz pierwszy w życiu. Jednak wielu z policjantów od lat jest honorowymi dawcami krwi. Na uwagę zasługuje policjant referatu patrolowo-interwencyjnego sierż. sztab. Marcin Andruszkiewicz, który ma już na swoim koncie 45 litry oddanej honorowo krwi.

Dzięki akcji, bank krwi zwiększył swoje zasoby o prawie 11 litrów tego bezcennego daru.