21 kwietnia 2017 roku o godz. 11.00 w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku odbyła się oficjalna konferencja prasowa podsumowująca projekt „Platforma startowa dla nowych pomysłów Hub of Talents”. Podczas konferencji podsumowano dotychczasową współpracę Parku Naukowo Technologicznego ze start-up’ami.

Park Naukowo Technologiczny w Ełku tworzy nowe perspektywy rozwoju dla firm typu start-up. Wspólnie z pięcioma parkami z województwa warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego przygotowali projekt wsparcia młodego innowacyjnego biznesu. 
"Hub of Talents" tak nazywa się innowacyjna platforma startowa dla przedsiębiorców. Ełcki Park podczas tego projektu objął swoją opieką pięć nowych firm.

Przedsiębiorcy mogli otrzymać bezpośrednie wsparcie w postaci sfinansowania niezbędnych do wprowadzenia nowego produktu lub usługi badań, analiz. Dzięki projektowi "Hub of Talents" finanse i brak kontaktów środowiskowych nie były barierą i młodzi przedsiębiorcy otrzymali szansę na zrealizowanie marzeń o własnym biznesie.

Większość produktów biorących udział w projekcie jest już zrealizowana, lub w fazie końcowej i niedługo wejdzie do sprzedaży.

Oto start-up'y realizowane w Ełckim PNT:Psycho Sparrow Boots

Czy komfort wpływa na lepsze wyniki sportowe? Tak!
Przedmiotem działalności startupu jest produkcja indywidualnie wykonywanych butów do łyżwiarstwa szybkiego, rolek i biegów. Obecnie dostęp do indywidualnie wykonanych butów dla sportowców uprawiających tę dyscyplinę jest bardzo ograniczony. Planowany produkt Psycho Sparrow Boots ma niszowy ton i charakteryzować się będzie wysoką jakością wykonania oraz lepszym dopasowaniem do stopy. Ponadto będzie lżejszy od obecnie proponowanych na rynku łyżew i rolek.


Pas Raunkowy SWIM BELT

Czy można zmniejszyć ryzyko utonięć? Tak!
Lifeguard to proste w obsłudze urządzenie, które ma unikatowy charakter - pomaga ratować życie. Jest to specjalny pas ratunkowy SWIM BELT, który pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich osób pływających w jakichkolwiek zbiornikach wodnych. Na pomysł stworzenia produktu wpadł ełczanin Artur Kamiński, który w trakcie pobytu z dziećmi nad jeziorem, zdał sobie sprawę, że brak jest na rynku solidnych, niedrogich i prostych w obsłudze urządzeń, które mogą zwiększyć bezpieczeństwo zabaw w wodzie. 


Stacje oczyszczania powietrza

Czy problem smogu można wyeliminować? Tak!
Pojawiający się w dużych aglomeracjach smog zagraża zdrowiu ludzi, zwierząt i powoduje zanieczyszczenie środowiska naturalnego. Stacje oczyszczania powietrza to projekt, który może przyczynić się do eliminacji rakotwórczych i innych szkodliwych związków unoszących się w powietrzu. Stacja składa się z odpowiednio skonstruowanego filtra oraz wentylatoeów powodujących przepływ powietrza przez filtr. Wentylatory odpowiedzialne za wyłapywanie szkodliwych cząstek (głównie pyłu PM10) zawartych w powietrzu. Stacje oczyszczające mają być montowane na ławkach, przystankach itp.


Systemy do poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg

Czy można poprawić nasze bezpieczeństwo na drodze? Tak!
Firma RLS tworzy urządzenia i systemy do poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg w Polsce i na świecie. Ich bazowym produktem jest urządzenie o nazwie SE-1, które łączy aspekty poprawy widoczności drogi i elementów architektury ITS umożliwiającej nadzór ruchem.


Kompozytowa zewnętrzna okładzina ścienna

Czy elewacja budynku może wyglądać jak dzieło sztuki? Tak!
Elewacja nie musi być wcale nudna. Przekonuje nas o tym firma Perspective Wall. Produktem jest elastyczna, kompozytowa zewnętrzna okładzina ścienna z nadrukowaną trójwymiarową, przestrzenną grafiką. Produkt jest tańszą alternatywą dla istniejących okładzin elewacyjnych o różnej fakturze, takich jak beton architektoniczny, HPL, elewacje z płyt aluminiowych, okładziny kamienne. Dzięki nadrukowaniu dowolnych grafik 3D na okładzinę otrzymujemy możliwość dowolnego aranżowania powierzchni elewacyjnych. W tym przypadku nie ograniczają nas ani kolory, ani struktury, ani kształty.