27 listopada starosta ełcki Marek Chojnowski wraz z wójtem Gminy Ełk Tomaszem Osewskim oraz Andrzejem Wyłuckim, nadleśniczym Nadleśnictwa Ełk oddali oficjalnie do użytku ścieżkę rowerową biegnąca od ścieżki wokół Jeziora Ełckiego do drogi gminnej w miejscowości Chruściele na Górę Bunelkę.


Wszystko to za sprawą projektu Połączenie dróg rowerowych i wodnych na obszarach dziedzictwa naturalnego, który realizowany jest przez Powiat Ełcki wraz z Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe Nadleśnictwo Ełk oraz miastem Birsztonas na Litwie. Szlak turystyczny pełniący funkcję ścieżki rowerowej dwukierunkowej z dopuszczeniem ruchy pieszego ma długość 2,3km. W przyszłości planowana jest również wizyta studyjna w Birsztonas, a w ramach promocji dziedzictwa naturalnego opracowana zostanie elektroniczna wersja e –mapy po partnerskich trasach rowerowych w regionie Ełku i Birsztonas wraz z promocją w Internecie przez 6 miesięcy.
W uroczystości otwarcia uczestniczyli także Jan Wielgat, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Ełku oraz kolarze z MTB Ełk Prostki.(Źródło Starostwo Powiatowe w Ełku)