​ Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o udział w oszustwach „na wnuczka". 21 i 23-latek w Ełku od 4 starszych kobiet odebrali blisko 100 tys. złotych. Współpraca policjantów z Ełku i policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przyczyniła się do zatrzymania mężczyzn w Biskupcu. Obaj podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

​Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o udział w oszustwach „na wnuczka". 21 i 23-latek w Ełku od 4 starszych kobiet odebrali blisko 100 tys. złotych. Współpraca policjantów z Ełku i policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przyczyniła się do zatrzymania mężczyzn w Biskupcu. Obaj podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.
Policjanci regularnie opisują działania oszustów podających się za wnuczków czy policjantów, żeby jak najwięcej osób uchronić przed takimi przestępcami.
Niestety działania wymuszające na ofierze szybkie podejmowanie decyzji i manipulacje, jakie stosują oszuści, informując o wymyślonych wypadkach członów rodziny, czasem zbierają swoje żniwo. W połowie maja aż 4 mieszkanki Ełku w wieku ponad 80 lat przekazały oszustom swoje pieniądze i biżuterię. Łączne straty to blisko 100 tys. złotych. Wówczas doszło także do kilku nieudanych prób wyłudzenia pieniędzy od innych ełckich seniorów.
Policjanci, pracujący nad tymi sprawami, w działaniach operacyjnych wytypowali osoby mogące brać udział w tym procederze. W oparciu o zebrane informacje funkcjonariusze kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali 31 maja w Biskupcu (powiat olsztyński) dwóch młodych mężczyzn. Obaj przebywali w wynajętym samochodzie. Ustalenia wskazują, że 21 i 23-latek w ostatnim czasie mieszkali w Poznaniu. Zabezpieczono przy nich kilkadziesiąt tysięcy złotych, które najprawdopodobniej mężczyźni odebrali od starszej kobiety w Gdańsku, oszukując ją w podobny sposób.  
21 i 23-latek usłyszeli zarzuty oszustw i usiłowania oszustw, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Obaj zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.
Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dalsze okoliczności i sprawdzają ewentualny udział tych mężczyzn w innych przestępstwach.