Do tej pory rodzice dzieci, które miały kłopoty ze wzrokiem, specjalistycznej opieki optycznej musieli szukać poza Ełkiem. Sytuacja ta ma się niebawem zmienić, ponieważ pani Ewa Węgłowska - optyk i właścicielka ełckiego salonu optycznego wzięła sprawy w swoje ręce!


Z pasji i miłości do optyki
W lipcu 2017 roku na ul. Armii Krajowej 23 powstał Salon Optyczny Ewa Węgłowska. Jest to miejsce, które narodziło się z pasji i miłości do optyki oraz wieloletniego doświadczenia w branży optycznej. Dzięki dostępowi do najnowszego i zaawansowanego sprzętu, klienci salonu mogą liczyć na fachową opiekę.

- Zapragnęłam stworzyć miejsce, które łączy nowoczesność, profesjonalizm z najnowszymi trendami - mówi o swoim salonie Ewa Węgłowska - Wiem, jak ważny jest wzrok, samopoczucie, styl i wygląd. Szeroki wybór starannie wyselekcjonowanych modeli opraw okularowych oraz szkieł, sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Badania dzieci - tylko w innych miastach
Pani Ewa Węgłowska jest optykiem z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży optycznej i jak mówi, bardzo często w swojej praktyce spotykała dzieci, które miały kłopoty ze wzrokiem.

- Dzieci te były zbyt póżno diagnozowane ponieważ, nie było w naszym mieście specjalisty lekarza okulisty dziecięcego - słyszymy od pani Ewy.

To prawda, najbliższymi miejscami, gdzie dzieci mogły poddać się badaniom okulistycznym był Białystok i Olsztyn. To zdecydowanie za daleko. Nie tylko ze względu na czas, jaki trzeba poświęcić na dojazd do tych miast. Zasadniczą kwestią są tu również finanse, ponieważ nie każdego stać, aby na badania jeździć do miejscowości oddalonych od Ełku o ponad 100 kilometrów.

Nawiązanie współpracy
Od samego początku powstania swojej firmy, pani Ewa Węgłowska bardzo zabiegała o to, aby do współpracy zaprosić okulistę dziecięcego. Jej starania odniosły pozytywny skutek, ponieważ już niebawem dzieci w Ełku będą miały zapewnioną fachową opiekę okulistyczną.

- Chciałabym poinformować w imieniu mojej firmy, że od 11 grudnia 2017 roku nawiązuję współpracę z lekarzem okulistą dziecięcym dr n.med. Michałem Szumińskim - dowiadujemy się od pani Ewy.

Doktor Szumiński na co dzień pracuje w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym i ma ogromne doświadczenie w pracy z dziećmi. Na brak pracy w Ełku nie będzie mógł narzekać, ponieważ lista oczekujących na badania u doktora zapełniła się w ciągu paru dni!

- Na szczęście mam już kolejny termin, na 8 stycznia 2018 roku - uspokaja pani Ewa - Będę podnosić wszelkie starania, żeby Pan Doktor został z nami jak najdłużej - dodaje.

Pani Ewa Węgłowska do współpracy zaprosiła również lek. Małgorzatę Kuczyńską-Rokita, która jest specjalistą chorób oczu w Wojskowym Szpitalu Klinicznym.

W salonie optycznym na dzieci będzie czekał specjalistyczny sprzęt do badania wzroku. Pani Ewa z myślą o najmłodszych sprowadza urządzenie Retinomax 3, które bada oczy w sposób szybki i komfortowy. Dzięki temu wizyta u okulisty dziecięcego nie będzie już wiązać się z kilkukrotnym kropleniem oczu szczypiącymi kroplami. 


Zapisy do Salonu Optycznego Ewa Węgłowska pod numerem 607 358 516.Artykuł sponsorowany