Dziś w Ełku (10.09.2019) w Parku Solidarności przy pomniku Michała Kajki Lewica zaprezentowała swojego kandydata do Parlamentu. Jerzy Czepułkowski był zadowolony z faktu zjednoczenia środowisk lewicowych, ale też desygnowania z Ełku kandydata na posła RP - Huberta Górskiego. Oprócz Czepułkowskiego wsparcie Górskiemu okazali koledzy z Klubu Radnych Miejskich - Ireneusz Dzienisiewicz, Idzi Podwojski oraz Dariusz Dracewicz.


Hubert Górski: Wolność, Współpraca i Wspólnota to wartości, które zjednoczyły kilkanaście ugrupowań, w tym Wiosnę, SLD i Razem pod jednym szyldem - Lewica. Dla Warmii i Mazur, dla Ełku  potrzebni są posłowie traktujący mieszkańców poważnie, będących wśród ludzi na co dzień, nie tylko z garścią obietnic wyborczych w kampanii wyborczej, ale też parlamentarzyści tłumaczący się przed mieszkańcami Warmii i Mazur z tego co robią i z tego jak pracują. By nigdy więcej żaden parlamentarzysta nie przekazał, że nie będzie im się tłumaczył (...) 

Na pewno zachowamy program 500+ 
Hubert Górski szerzej znany jest jako miejski aktywista, propagator ekonomii społecznej i od blisko roku, jeden z aktywniejszych radnych miejskich, 13 października 2019 r. będzie ubiegał się o mandat poselski. Dziś zaprezentował główne postulaty Lewicy, dedykowane naszemu regionowi. Są wśród nich m.in. przeniesienie urzędów do średnich miast (decentralizacja). Do roku 2035 niemal całkowite odejście od 'dymiących kominów' i pozyskiwanie energii z OZE. Rozliczanie się firm przez internet, równość wobec prawa, leki i sprzęt medyczny na receptę za 5 zł, a dla seniorów i kobiet w ciąży leki za darmo. 
Za darmo mają być też żłobki, w których ma powstać 200 tyś. nowych miejsc (...)
Na pewno zachowamy program 500+ ponieważ ten program daje godność wielu polskim rodzinom... 

Cały zapis wideo z konferencji