
| Źródło: Materiał zewnętrzny
Prasy hydrauliczne: siła i precyzja w przemyśle metalowym

Szukasz usług prasą hydrauliczną? Postaw na sprawdzonego partnera, który dysponuje sprzętem najwyższej klasy i wieloletnim doświadczeniem. Firma Hako Technology, której ofertę można znaleźć pod adresem https://hakotech.pl/, dysponuje niezawodnymi prasami o dużej sile nacisku, a swoje usługi adresuje nie tylko do firm, ale także do osób indywidualnych.
Jak zbudowane są prasy hydrauliczne?
Podstawą konstrukcji tego typu urządzeń są dwa cylindry o różnej średnicy, zamknięte tłokami, z których jeden pełni funkcję pompy. Elementy te są wypełnione olejem hydraulicznym. Duże maszyny, generujące potężną siłę nacisku, są wyposażone w pompę łopatkową lub zębatą. W niektórych przypadkach stosuje się też nagrzewnicę, której zadaniem jest ogrzewanie płynu hydraulicznego do właściwej temperatury.
Jak działa takie urządzenie? Siła działająca na tłok pompy wytwarza ciśnienie, które rozprzestrzenia się po całej objętości cieczy roboczej (czyli w tym przypadku – oleju hydraulicznego) i działa także na tłok roboczy. Cylinder roboczy charakteryzuje się większą średnicą niż cylinder pełniący funkcję pompy. Dzięki temu, oddziaływując określoną siłą na tłok pompy, można uzyskać znacznie większą siłę na tłoku roboczym. Wygląda znajomo, prawda? Oczywiście, bo mamy tu do czynienia z praktycznym wykorzystaniem prawa Pascala.
Jakie zalety ma prasa hydrauliczna?
W praktycznym zastosowaniu, prasy hydrauliczne okazują się znacznie skuteczniejsze niż prasy mimośrodowe i wszelkiego rodzaju urządzenia mechaniczne. Na ich korzyść przemawia kilka istotnych czynników, takich jak:
- możliwość dopasowania do wielu zastosowań: prasy hydrauliczne umożliwiają precyzyjne kontrolowanie siły nacisku i wykorzystują różnego rodzaju głowice robocze. To sprawia, że bardzo dobrze sprawdzają się w najróżniejszych zastosowaniach;
- precyzyjna kontrola ciśnienia roboczego: przemysłowe prasy hydrauliczne są wyposażone w układ zaworów, które odpowiadają za kontrolę ciśnienia podczas pracy urządzenia. To sprawia, że osoba obsługująca maszynę może wybrać wartość tego parametru poniżej maksymalnej i w ten sposób uzyskać siłę nacisku właściwą dla danego procesu obróbki;
- płynność pracy: układ hydrauliczny generuje płynny, równomierny nacisk. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie odpowiedniego tonażu w każdym punkcie ruchu suwaka. Nie potrafi tego prasa mechaniczna, która generuje odpowiedni nacisk wyłącznie w dolnym obszarze skoku.
Wybierając firmę świadczącą usługi prasą hydrauliczną, warto zapoznać się z jej parkiem maszynowym. Maszyna powinna generować nacisk na poziomie przynajmniej 500 ton. Jak możemy przeczytać na stronie https://hakotech.pl/oferta/prasy-hydrauliczne/, właśnie takimi urządzeniami dysponuje Hako Technology.
Napisz komentarz
Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj