Jak czytamy na portalu Wirtualna Polska w naszym mieście znajdują się jeden z absurdów polskich dróg. Absurdem według portalu jest to, że "torowisko zostało rozebrane, ale znaki zostały."


Pan Adam na skrzynkę #dziejesie wysłał nam film, na którym widać oznakowany przejazd kolejowy. Jest tam wszystko – słupki wskaźnikowe informujące o zbliżaniu się do torów, krzyż św. Andrzeja, a wreszcie też znaki "stop" po obu stronach drogi. Wszystko wygląda poważnie. W końcu po bokach są drzewa ograniczające widoczność, a od pierwszych chwil za kierownicą każdy uczony jest o niebezpieczeństwie przejazdów kolejowych.
ednak, jak widać na filmie, w tym przypadku jest jeden problem – torowisko zostało rozebrane, ale znaki zostały. Kierowcy zatem muszą bez powodu zatrzymywać się przed przejazdem. Oprócz samego faktu, że jest to bezsensowne, jest też kolejną cegiełką do krytyki oznakowania polskich dróg. W efekcie kierowcy częściej będą ignorować ograniczenia, zakazy i nakazy – skoro tyle z nich postawiono bez powodu, to trudniej wierzyć w sensowność znaków. To już jest poważny problem, gdyż w efekcie kierowcy uczeni są łamania przepisów. - czytamy na stronie Wirtualnej Polski.

Mowa tu o przejeździe kolejowym mieszczącym się na DK65, wylot z Ełku w stronę Białegostoku. Jest to trasa Ełk - Pisz - Szczytno, która od marca bieżącego roku jest w trakcie remontu.  Dzięki budowie nowego przystanku o roboczej nazwie Pisz Wschód, Mazury zyskają lepszy dostęp do kolei. W regionie poprawi się komfort obsługi pasażerów na 4 stacjach: Szczytno, Drygały, Spychowo, Pisz oraz 14 przystankach. Lepsze będzie wyposażenie peronów. Remont pozwoli zwiększyć prędkość pociągów pasażerskich do 120 km/h. Zyskają również przewozy towarowe, gdyż składy będą mogły jechać 80 km/h. Dzięki modernizacjom czas przejazdu pociągów pasażerskich w relacji Szczytno – Ełk skróci się o ok. 80 min. (z 2h 54 min. do ok. 1h 30 min.). W relacji Olsztyn – Szczytno – Ełk o ok. 80 min. (z 3h 33 min do nieco ponad 2h).

Jak dowiadujemy się od GDDKiA - Prace związane z remontem trasy kolejowej Ełk - Pisz - Szczytno na tym odcinku wciąż trwają i jak informuje nas podmiot wykonawczy mogą zakończyć się podczas najbliższych kilku dni. Zbyteczne jest więc likwidować znaki drogowe informujące o przejeździe kolejowym i przyzwyczajać kierowców do ich braku, jeśli trasa ta nie zostaje zlikwidowana, a jedynie poddana renowacji przez pewien niedługi okres, który może zakończyć się na przestrzeni kilku dni.

290 mln zł na remont trasy kolejowej Ełk - Szczytno. - Kliknij tutaj i dowiedz się więcej na temat remontu trasy kolejowej Ełk - Szczytno.