Dziś tj. 15 października na terenie Ełku miała miejsce co najmniej jedna akcja zatrzymania przeprowadzona przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji w Białymstoku. Na ulicy Toruńskiej vis a vis ZS. nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego aresztowano mężczyznę oraz po przeszukaniu zabrano na lawecie auto osobowe.


Interwencja funkcjonariuszy przebiegła przed 9 rano i miała spektakularny charakter. Wg informacji przekazanych Radiu 5 przez mieszkańców okolicznych bloków to podczas zatrzymania dało się słyszeć huk prawdopodobnie granatów lub broni palnej. 
Zatrzymany mężczyzna miał wynajmować mieszkanie od niedawna - od około miesiąca. 
Akcja zatrzymania była przeprowadzona na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Suwałkach. Ryszard Tomkiewicz, rzecznik prasowy potwierdził, że zatrzymane zostały 4 osoby m.in. z Ełku. Zostały one przetransportowane do prokuratury i tam będą podejmowane wobec nich dalsze działania. Z parkingu na lawecie została odholowana czarna limuzyna marki Mercedes AMG na wejherowskich tablicach rejestracyjnych.   

Informacje o podobnych akcjach prowadzonych przez antyterrorystów otrzymaliśmy w godzinach porannych od czytelników. Jedna z interwencji miała mieć miejsce o 6 rano na os. Konieczki (ul. Pileckiego). Funkcjonariusze wchodząc do mieszkania mieli wyważyć drzwi. Rozmaitości podały też informację o grupie funkcjonariuszy w asyście dwóch karetek pogotowia na ulicy Piłsudskiego naprzeciwko stadionu. 

Na chwilę obecną prokuratura okręgowa oraz ełcka policja nie udziela więcej informacji.