66-letnia piesza z licznymi złamaniami trafiła do szpitala. Kobieta została potrącona przez 19-letniego kierowcę Mercedesa, gdy przechodziła po przejściu dla pieszych. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.


Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego z dnia 16.10.2020r. Do zdarzenia doszło w centrum Ełku przy ul. Armii Krajowej. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że 19-letni kierujący Mercedesem potrącił kobietę przechodzącą po przejściu dla pieszych. 66-letnia piesza z licznymi złamaniami trafiła do szpitala. Oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Prosimy wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności, a także życzliwość i empatię. Jesień jest bardzo niebezpieczną porą roku na drogach. Wcześnie zapadający zmrok, opady deszczu, mgła, mokra i śliska nawierzchnia, często leżące na jezdni liście mogą powodować utrudniania dla kierujących. Niekorzystne warunki atmosferyczne i krótszy dzień sprawiają, że piesi na drodze są słabo widoczni dla kierujących. Korzystanie z drogi, w zmieniających się warunkach drogowych, wymaga zwiększonej uwagi jej użytkowników.


(zdjęcie nadesłane przez czytelniczkę)