Są pieniądze na II etap budowy nowej plaży miejskiej na terenie cypla nad Jeziorem Ełckim. W piątek (31 lipca) prezydent Ełku pozyskał na ten cel ponad 3,3 mln złotych dofinansowania od Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Z nowego brzegu będziemy mogli korzystać już podczas kolejnych wakacji.


Projekt dotyczący zagospodarowania brzegu Jeziora Ełckiego na cyplu jest II etapem zmierzającym do powstania nowej plaży miejskiej.
Obszar przeznaczony do rekreacji wynosi 4,5 ha. W ramach tej inwestycji miasto przewiduje budowę zespołu szatniowo-sanitarnego wraz z ogólnodostępnym tarasem widokowym. Na obszarze nad Jeziorem Ełckim powstanie również pole campingowo-caravingowe (10 miejsc) oraz parking samochodowy (85 miejsc postojowych) i 2 parkingi rowerowe wzdłuż promenady. Na plażę dojdziemy wygodnie ciągiem pieszych, a przed deszczem będzie chronić deszczochron w formie zadaszonej drewnianej altany.

Przypomnijmy, że w ramach I etapu na cyplu mają powstać: 2 plaże - piaszczysta i trawiasta, 3 boiska do piki siatkowej plażowej, 2 boiska do streetballa, zewnętrzne natryski, pomost z wieżą widokową, ścieżka rowerowa z rondem i parkingiem rowerowym, ciągi piesze okalające cypel, ławki, oświetlenie i monitoring.

Wartość inwestycji to ponad 4,9 mln złotych, z czego dofinansowane zostało ponad 3,3 mln złotych.
Inwestycja rozpocznie się na początku listopada 2017 roku, natomiast zakończenie jest planowane na 30 września 2018 roku, chociaż jak mówi prezydent Ełku, miasto będzie dokładać wszelkich starań, aby prace nad nową plażą zostały zakończone przed sezonem wakacyjnym, czyli do 30 czerwca 2018 roku.