Małżeństwo z Ełku padło ofiarą oszustów. Ełczanie przekazali oszczędności swojego życia i zaciągnęli kredyty, w sumie stracili ponad 100 tys. złotych. Oszuści podawali się za policjantów. Pamiętajmy! Prawdziwi policjanci NIGDY nie zwracają się z prośbą o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy!


Pod numer stacjonarny do małżeństwa z Ełku zadzwonił mężczyzna, podający się za policjanta. Twierdził, że prowadzone są działania przeciwko grupie przestępczej, mające uchronić oszczędności seniorów przed utratą. Rozmówca był bardzo przekonujący. Ełczanie niestety uwierzyli w przedstawioną historię. Przekazali oszustom swoje oszczędności. Zostali też zmanipulowani do zaciągnięcia kredytów w różnych bankach, także w innej miejscowości. W wyniku tego małżeństwo w sumie straciło ponad 100 tys. złotych.

Pamiętajmy, że prawdziwi policjanci NIGDY i pod żadnym pozorem nie zwracają się z prośbą o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy w prowadzonych przez siebie akcjach. Tego rodzaju sytuacje są dowodem na to, że mamy do czynienia z oszustami. Informujmy naszych rodziców i dziadków o takich przestępczych procederach, żeby chronić ich przed utratą pieniędzy i bolesnym doświadczeniem. Każde żądanie gotówki przez osoby nieznajome powinno wzbudzić naszą czujność. Gdy dostaniemy telefon z taką prośbą najlepiej się rozłączyć i nie wchodzić w dyskusje, bo oszuści bywają świetnymi manipulatorami.