Data wydarzenia: 28.07.2018 10:00 - 29.07.2018 23:00
Miejsce wydarzenia: Ruiny zamku krzyżackiego w Ełku
Pierwsza edycja festiwalu propagującego literaturę i czytelnictwo odbędzie się w Ełku w terminie 28-29 lipca. Wśród atrakcji zaplanowano m.in.:  spotkania z wybitnymi autorami, koncerty najlepszych polskich artystów, targowisko książek, kino festiwalowe. 

Tematem przewodnim festiwalu jest literatura, dlatego do udziału w tym wydarzeniu zaproszeni zostali znani, cenieni i lubiani pisarze, m.in.: Jakub Żulczyk, Adam Wajrak, Marcin Meller,  Katarzyna Puzyńska, Krzysztof Środa, Michał Rusinek, Arno Surmiński oraz Artur Becker.

Wieczorami z kolei odbędą się koncerty takich zespołów jak: Andrzej Stasiuk & Haydamaky, Arek Jakubik, Katarzyna Nosowska i Pablopavo

Natomiast w specjalnej strefie „Książka dla dzieci” najmłodsi będą mogli spędzić czas na spotkaniach, warsztatach i zabawach. Gościem specjalnym będzie m.in. Adam Wajrak, który odpowie na wszystkie nurtujące dzieci pytania.

Dodatkowo na terenie festiwalu, po licznych spotkaniach literackich i wieczornych koncertach, miłośnicy kina będą mogli obejrzeć filmy m.in. „Porwanie Michela Houellebecqa”  czy „Wielkie nadzieje”.

Bilety w przedsprzedaży 35 zł (45 zł w dniu imprezy), karnety w przedsprzedaży 59 zł (69 zł w dniu imprezy). Dla dzieci do 12. roku i seniorów powyżej 65. roku życia wstęp wolny.