Myślisz o remoncie łazienki i zastanawiasz się, co zrobić, aby jej aranżacja wpisywała się w najnowsze trendy? Dobra decyzja. Zwłaszcza że nowoczesne wyposażenie łazienek łączy funkcjonalność z designerskim, wyrafinowanym stylem. Sięgnij po niego, a nawet niewielkie wnętrze zamienisz w pokój kąpielowy, w którym zrelaksujesz się po ciężkim dniu.


Na co zatem zwrócić uwagę, poszukując ciekawych inspiracji aranżacyjnych? Oto kilka pomysłów, które możesz rozważyć, projektując swoją nową łazienkę.

Kabina prysznicowa? Zapomnij o wysokim brodziku!
W Twojej łazience jest tylko miejsce na prysznic? A może należysz do grona szczęśliwców, którzy mogą sobie pozwolić i na prysznic, i na wannę? Bez względu na to, do której opcji jest Ci bliżej – dobrze przyjrzyj się najnowszym trendom w świecie kabin prysznicowych. Dziś najmodniejsze są dwie wersje:

· walk-in, a więc prysznic bez brodzika – to bardzo komfortowe i designerskie rozwiązanie, które pozwala pozbyć się barier w łazience, niemniej jednak – skorzystaj z niego wyłącznie wówczas, jeśli masz 100% pewności, że podłoga w pomieszczeniu kąpielowym jest w pełni zaizolowana i dobrze wypoziomowana,

· walk-through – z bardzo niskim, niemal niewidocznym brodzikiem, który – z jednej strony – zapewnia lepszą izolację i zapobiega rozprzestrzenianiu się wody po całej łazience, a z drugiej – optycznie powiększa przestrzeń i dodaje jej minimalistycznego posmaku.

Stylowe brodziki walk-through, szklane drzwi prysznicowe i całe zestawy kabinowe w stylu odpowiadającym najnowszym trendom znajdziesz np., sprawdzając wyposażenie łazienek na https://lazienka-rea.com.pl/ - tu wszystko, czego potrzebujesz, możesz zamówić online.


Deszczownica – absolutne must-have!
Co sprawia, że prysznic jest naprawdę przyjemny? Odpowiednia intensywność strumienia wody to jeden z elementów. Ten pod dużym ciśnieniem jest być może dobry na przebudzenie. Ale jeśli chcesz się zrelaksować i spędzić w kabinie dłuższą chwilę, po prostu się relaksując – zadbaj, by na jej wyposażeniu była deszczownica. Dziś na rynku dostępne są również te, które zapewniają idealne ciśnienie wody przy ograniczeniu jej zużycia. Możesz więc wybrać wersję przyjazną środowisku, a zarazem Tobie.

Designerskie baterie
Kompletując wyposażenie łazienki, koncentrujesz się jedynie na jego kluczowych elementach, tj. wannie / kabinie prysznicowej, umywalce czy misce WC? Choć ich design rzeczywiście ma ogromne znaczenie, nie zapominaj, że diabeł tkwi w szczegółach. Nawet najbardziej klasyczna i standardowa ceramika sanitarna nabierze zupełnie nowego charakteru, gdy połączysz ją z designerskimi akcesoriami. Mowa przede wszystkim o bateriach. Zarówno te wannowe, jak i umywalkowe są dziś dostępne w intrygujących kształtach.

Możesz pomyśleć na przykład o zainwestowaniu w:
· asymetryczną baterię wzbogaconą o dekoracyjne elementy o wyrazistym kolorze – np. czerwonym, turkusowym czy brązowym – dopasuj go do odcienia mebli łazienkowych lub płytek na ścianie (może z nim kontrastować lub stapiać się w jedną całość),

· baterię podświetlaną – zmieniającą (wizualnie) kolor wody – to rozwiązanie, które dobrze sprawdzi się przede wszystkim w baterii prysznicowej / wannowej, wzbogacając kąpiel o koloroterapię.
Możesz również rozważyć inwestycję w dodatki w stylu vintage lub industrialnym. Dobry przykład to podłogowa bateria wannowa w intensywnie czarnym odcieniu czy taka z kurkami w stylu retro. To detale, które zwrócą na siebie uwagę!

Twoja odnowiona łazienka powinna jednocześnie być funkcjonalna i cieszyć oko. W jakim stylu ją urządzisz? Decyzja należy do Ciebie. Upewnij się tylko, że sięgasz po wyposażenie łazienek dobrej klasy – takie, które będzie nie tylko ładne, ale i solidne. Tylko wówczas będziesz mieć pewność, że nowa aranżacja przetrwa w stanie idealnym przez lata.

Artykuł sponsorowany