Szykują się kolejne rozbudowy ścieżek rowerowych nad rzeką Ełk. Również stary "zielony mostek" przy placu Jana Pawła II zostanie zastąpiony nowym z wydzieloną ścieżką dla rowerów.


Przebudowaniu ulegną odcinki ścieżki rowerowej przy plaży miejskiej, nad rzeką Ełk w sąsiedztwie Placu Jana Pawła II, w kierunku ul. Żeromskiego (zjazd z kładki na rzece) oraz w kierunku Placu Katedralnego (zjazd z kładki na rzece).

W tym miejscu nawierzchnia ścieżek będzie wykonana z nawierzchni bitumicznej, co w znaczącym stopniu podniesie bezpieczeństwo jak również jakość korzystania ze ścieżek rowerowych.

Na Placu Jana Pawła II zostaną przebudowane również 2 skwery (w okolicach fontanny), na których powstaną Miejsca Odpoczynku Rowerzysty, wyposażone w ławeczki, stoliki, stojaki rowerowe oraz samoobsługową stację naprawy rowerów.

Przebudowany zostanie także odcinek ścieżki rowerowej przy ul. Parkowej, co wiąże się z V etapem Kopernika. W wyniku przeprowadzonych w tym miejscu prac powstanie ścieżka dla rowerów z kolorowej kostki brukowej, ławki, stojaki na rowery oraz oświetlenie LED z detektorem ruchu.

Przez zielony mostek na rzece Ełk będzie biegła ścieżka rowerowa łącząca Plac Jana Pawła II z ul. Żeromskiego i Placem Katedralnym. Inwestycja będzie wiązała się z demontażem starej kładki na rzece i montażem nowej. Rozebrany zostanie również narzut kamienny na brzegu rzeki a dno zostanie odmulone.

Wszystkie ścieżki zostaną wyposażone w energooszczędne nowoczesne oświetlenie LED z inteligentnym systemem sterowania oświetleniem, ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci oraz oznakowanie. Zieleń wzdłuż ścieżek zostanie zagospodarowana.

Wartość inwestycji to ponad 7,1 mln złotych, z czego dofinansowane zostało 4,4 mln złotych.
Inwestycja rozpocznie się na początku listopada 2017 roku, natomiast zakończenie jest planowane na 30 września 2018 roku.