W 1 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką SPZOZ w Lubinie - filii w Ełku został otwarty oddział neurochirurgiczny wyposażony w najnowszy specjalistyczny sprzęt.


Na oddziale oprócz najnowszego sprzętu będą pracować również wysoce wykwalifikowani pracownicy, którzy zostali specjalnie wybrani przez światowego specjalistę kierownika Kliniki Neurochirurgii i Urazów Układu Nerwowego w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim prof. Mirosława Ząbka. 

Oddział powstał ze względu na ścisłą współpracę między Szpitalem w Bródnie a ełckim Szpitalem wojskowym, którego pacjenci byli kierowani na Mazowsze w celu konsultacji czy operacji. Jest to jedyny tego typu oddział w północno-wschodniej Polsce

W planach jest dalszy rozwój oddziału neurochirurgicznego oraz neurologicznego, nie tylko w personel ale także w sprzęt do diagnostyki obrazowej, rozwój metod mało inwazyjnych, które są jak najbezpieczniejsze dla pacjenta. W przyszłości planowany jest również oddział kardiologii. 


Zdjęcie poglądowe

Na otwarciu oddziału oprócz znamienitej kadry lekarskiej byli również  ełccy parlamentarzyści - senator Małgorzata Kopiczko oraz poseł Wojciech Kossakowski.