Projekt społeczny Mazurskie Serce, dzięki któremu w Ełku będziemy posiadali aparaty do defibrylacji w przestrzeni miejskiej przeszedł do kolejnej fazy realizacji. Jak dowiedzieliśmy się od Tomasza Ołyńskiego pomysłodawcy akcji projekt jest już na etapie pozyskania środków zewnętrznych.


O rozpoczęciu realizacji projektu pisaliśmy Państwu 1 października w tym artykule. Wtedy to odbyła się konferencja prasowa, gdzie Prezes Zarządu Fundacji Przedsiębiorczości i Turystyki Hossa Tomasz Ołyński, wraz z koordynatorami projektu ogłosił rozpoczęcie jego realizacji w powiecie ełckim. Jak udało Nam się ustalić cały czas trwają prace nad projektem i mamy tego pierwsze efekty. W ubiegłym tygodniu został złożony wniosek prewencyjny do firmy PZU w celu pozyskania, aż 100 000 zł.
 
Co trzeba zrobić, aby udało się pozyskać taką kwotę?
Ja mówi z entuzjazmem Tomasz Ołyński, pomysłodawca projektu - teraz wszystko zależy od mieszkańców Ełku, powiatu ełckiego oraz wszystkich osób, które chciałyby poprawić bezpieczeństwo, dzięki pojawieniu się aparatów do defibrylacji w ełckiej przestrzeni miejskiej. Jednym z warunków otrzymania dofinansowania jest zaangażowanie się lokalnej społeczności. Wystarczy wejść na stronę https://pomoctomoc.pl/node/494 i tam kliknąć na serduszko wspierające Naszą akcję. Im więcej osób zaangażuje się w poparcie pomysłu, tym większą ilość punktów otrzymamy przy weryfikacji Naszego wniosku. Strasznie cieszę się, że można już głosować na projekt. Mam ogromną nadzieję, że mieszkańcy i przyjaciele Naszego pięknego miasta nie zawiodą i wesprą naszą inicjatywę. To wielkie dzieło, które może kiedyś uratować Nasze życie.

Pragniemy dodać, że Wartość realizacji projektu jest oszacowana na ok. 120 000 tys. zł, więc dzięki otrzymanym środkom udałoby się nam pokryć 80 % naszego budżetu. Pozostały wkład w realizację będzie pochodził od sponsorów. Dzięki tej kwocie w Ełku zainstalowanych zostanie w przestrzeni miejskiej dostępnych przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu 8 aparatów do defibrylacji. Każdy z aparatów będzie zainstalowany w specjalnej skrzynce, które będzie chroniła go przed warunkami atmosferycznymi i pozwalała na gotowość do pracy w każdy warunkach.

Warto jest podkreślić, że całość środków będzie pochodziła z poza budżetu lokalnego samorządu, co jest godne pochwały.

Zapraszamy do popierania inicjatywy Mazurskie Serce na stronie programu PZU POMOC TO MOC!

Tomasz Ołyński - Prezes Fundacji Hossa