Podczas dzisiejszej konferencji prasowej kandydatka na Prezydenta Ełku – Anna Wojciechowska zaprezentowała kolejny punkt swojego programu wyborczego „Zdrowie, profilaktyka zdrowotna i polityka społeczna”, „Edukacja i kultura”, „Sport, turystyka i wypoczynek”.


Jedną z ważnych kwestii, jakie została poruszona, to stworzenie w Ełku ośrodka egzaminacyjnego dla kandydatów na kierowców. Jak mówi kandydatka „Ełczanie od lat słyszą o stworzeniu ośrodka egzaminacyjnego dla kandydatów na kierowców w naszym mieście. Czas, aby otwarcie tego ośrodka stało się faktem, a nie tylko marzeniem, czy obietnicą bez pokrycia. Młodzi ludzie, aby zdać egzamin na prawo jazdy, muszą udać się do Łomży lub Suwałk. Mam nadzieję, że ełczanie już niebawem ten egzamin zdawać będą w swoim rodzinnym mieście”.

Drugą rzeczą na konferencji było poruszenie stworzenie strefa SLOW. Jak mówi Anna Wojciechowska „miejsce nad jeziorem stworzone do wypoczynku, wyposażone w hamaki, leżaki, inteligentne ławki solarne z ładowarkami do urządzeń elektronicznych (laptopy, telefony itp.). Letnie miesiące to okres, w którym nad jeziorem trudno znaleźć kawałek wolnej przestrzeni, aby wypocząć. Ten widok cieszy, bo udowadnia, że potrafimy korzystać z uroków naszego miasta, dzięki strefie SLOW będzie to jeszcze przyjemniejsze”.

Trzecią kwestą poruszoną podczas dzisiejszej konferencji było umożliwienie bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla dzieci i seniorów. „Seniorzy w Ełku są bardzo aktywni. Niestety nie każdy z nich dysponuje własnym transportem, nie każdy ma rodzinę, która o niego zadba” - mówi Wojciechowska. „Dlatego tak ważne jest zapewnienie Seniorom bezpłatnego transportu. Chcę, aby bezpłatny transport objął również dzieci, które korzystają ze środków komunikacji miejskiej, aby dotrzeć do szkoły lub na zajęcia dodatkowe. Zachęcajmy nasze dzieci do rozwoju ułatwiając im dostęp do edukacji” - dodaje kandydatka.