Padł pierwszy wyrok po zabójstwie w noc sylwestrową 2016/17. Ełcki sąd rejonowy skazał Algierczyka na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata i sześć tysięcy złotych grzywny.


Podczas sylwestrowej nocy 2016/2017 na ul. Armii Krajowej w pobliżu Baru z kebabem "Prince Kebab" doszło do zabójstwa 21-letniego Daniela R. Prokuratura przedstawiła zarzut zabójstwa 26-letniemu Tunezyjczykowi pracującemu w barze, a także jego pracodawcy 46-letniemu Algierczykowi. Na przestrzeni kilku miesięcy zarzuty przeciwko właścicielowi baru złagodniały. Zarzucano mu udział w bójce i nieudzielenie pomocy umierającemu Danielowi. 

W miniony poniedziałek (23 kwietnia) zapadł pierwszy wyrok dotyczący zabójstwa 21-letniego Daniela R. Właściciel baru z kebabem, Algierczyk Abdi L. został skazany przez Sąd Rejonowy w Ełku na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata oraz grzywnę w wysokości 6.000 zł. Mężczyzna będzie musiał wypłacić rodzinie zmarłego Daniela R. zadośćuczynienie w wysokości 10. 000 zł. Wydany przez Sąd Rejonowy w Ełku wyrok jest nieprawomocny. Jeśli prokurator lub pełnomocnik skazanego nie odwołają się od wyroku, uprawomocni się po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia. 

Tunezyjczyk, który miał dokonać zabójstwa póki co nadal pozostaje bez wyroku. W Sądzie Okręgowym w Suwałkach trwa proces. Na wniosek stron przesłuchiwani są kolejni świadkowie oraz przedstawiane są opinie biegłych. 26-latkowi grozi dożywocie.