Wczoraj (12 kwietnia) o godz. 19:00 w Parku Solidarności przy Pomniku Poległych za Wolną i Niezawisłą Polskę spotkali się sympatycy nauczycielskiego strajku.


„Bądźmy razem dla edukacji – Łańcuch światła” pod takim wspólnym hasłem spotkali się wczoraj wieczorem nauczyciele, rodzice, uczniowie oraz mieszkańcy, którzy solidaryzują się wspólnie ze strajkującymi pracownikami oświaty.

Strajk pracowników oświaty trwa już 6 dzień i jak na razie nie widać końca. Jak długo jeszcze potrwa? Na chwilę obecną na pewno do świąt. Po świętach odbędą się rozmowy nauczycieli z rządem.

Inicjatorem spotkanie był Jarosław Andrzejewski i jak mówił na antenie radia 5 „szukamy akceptacji i poparcia nie tylko we własnym środowisku, ale też ze strony rodziców. Siedząc w szkole nie czujemy tej akceptacji. Spotkaliśmy się tutaj, aby tę akceptację uzyskań. Tak samo jak wy my też jesteśmy rodzicami i na czas strajku nie mamy gdzie zostawiać swoich pociech”.

Spotkania strajkujących pracowników oświaty mają odbywać się codziennie od 15 kwietnia o godz. 19:00 w Parku Solidarności przy Pomniku Poległych za Wolną i Niezawisłą Polskę.