Już w najbliższą sobotę i niedzielę 7-8 grudnia odbędzie się Weekend Cudów, podczas którego przygotowywane od tygodni Szlachetne Paczki trafią do tysięcy potrzebujących rodzin w całym kraju. W tych dniach sercem Szlachetnej Paczki będą magazyny, do których nasi darczyńcy dostarczą pięknie zapakowane paczki z dedykowaną pomocą, a następnie wolontariusze ruszą w najdalsze zakątki kraju, by podarować je rodzinom włączonym do tegorocznej edycji programu.Fakty o biedzie

Liczba osób żyjących w skrajnym ubóstwie w roku 2019 wzrosła w naszym kraju o 400 tysięcy osób, daje to liczbę ponad 2 mln Polaków. Znaczna część z nich to dzieci oraz osoby starsze, pozostawione same sobie z minimalną pomocą państwa. W aż czterech na pięć rodzin objętych w ubiegłym roku pomocą Szlachetnej Paczki żyły osoby chore lub niepełnosprawne. Co trzecia rodzina nie radziła sobie z pokryciem niezbędnych kosztów leczenia a w co piątej wydatki na leki przekraczały 500zł miesięcznie. Liczba seniorów również jest duża, ponad 276 tysięcy osób starszych żyje za mniej niż 19 zł na dzień. 

Szlachetna Paczka w pigułce

Wokół nas żyją ludzie w ubóstwie, niezawinionej biedzie. Nie wyciągają ręki po pomoc. Często nie mają nadziei, że coś się zmieni, że ktoś zainteresuje się ich losem. Wtedy pojawiają się Wolontariusze i Darczyńcy Szlachetnej Paczki. Poznając historię rodzin, odpowiadają na ich wołanie mądrą pomocą. Docierają do tych, którzy mieli mniej szczęścia w życiu, niosąc im nadzieję na lepsze jutro.

W sobotę 7 grudnia w magazynie w Ełku możliwa będzie realizacja materiałów z wolontariuszami i darczyńcami Szlachetnej Paczki. Do magazynów zapraszamy w godzinach sobota od 9:00 do 17:00 i w niedziela od 9:00 do 15:00. Pierwsze rodziny zostaną obdarowane już jutro. Wspierajmy takie akcje i pomagajmy pomagać!
Adres magazynu medialnego: Park Technologiczno-naukowy ul. Podmiejska 5

Facebook Szlachetnej Paczki w Ełku