Planowo w Ełku miał powstać 44 batalion lekkiej piechoty. Wiadomo już, że będzie to "tylko" kompania saperów licząca ponad 80 żołnierzy.


W skład 4. Warmińsko Mazurskiej Brygady wchodzić miało pięć batalionów lekkiej piechoty: Morągu, Braniewie, Giżycku, Ełku oraz Olsztynie. W naszym mieście będzie tylko kompania. przez chwilę były wątpliwości co do lokalizacji jednostki. Ostatecznie będą to dawne koszary przy ulicy Dolnej (kompleks między os. Konieczki a os. Zatorze). Już w tej chwili w Ełku stacjonuje ponad 20 żołnierzy WOT. Zajmują oni budynki przy Szpitalu Wojskowym oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień.

W całej brygadzie służy już niemal 2 tys. terytorialsów z czego blisko 300 to mieszkańcy powiatu ełckiego, gołdapskiego, piskiego, oleckiego oraz węgorzewskiego. Część z nich to żołnierze ełckiej kompanii saperów, natomiast pozostali szkolą się w 41. Batalionie Lekkiej Piechoty w Giżycku. 

Jak informuje rzecznik brygady Monika Jabłońska-Buder to zainteresowanie służbą jest bardzo duże i każdy z kto chciałby wstąpić w szeregi WOT na terenie województwa znajdzie dla siebie miejsce (Radio 5). 

Ulica Dolna w Ełku. Fot. Street view / geoportal 


Artykuł powiązany: Grudzień 2018 Ełk. ''Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam…''

Materiał wideo Nasz Powiat TV o służbie w WOT