Tymczasowo aresztowani zostali trzej młodzi mężczyźni, którzy wspólnie dokonali kradzieży z włamaniem do sklepu w Ełku. Ich łupem padł alkohol, papierosy i dwa kręgi sera żółtego o łącznej wartości ponad 11000 złotych. Podejrzanym grożą kary do 10 lat pozbawienia wolności.


Do kradzieży z włamaniem do sklepu w Ełku doszło 30 sierpnia. Policjanci po uzyskaniu informacji o zdarzeniu zaczęli ustalać okoliczności sprawy. Działania skupione były przede wszystkim na ustaleniu i zatrzymaniu sprawców. Praca policjantów szybko przyniosła efekty. Trzy dni po zdarzeniu został zatrzymany pierwszy z trójki sprawców – 19-latek. Kolejni do celi trafili 20-latek i 29-latek. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że mężczyźni wspólnie wyłamali drzwi na zaplecze sklepu i dostali się do jego wnętrza. Ukradli alkohol, papierosy i dwa kręgi sera żółtego. Łączne straty zostały oszacowane na ponad 11000 złotych.

Wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Kodeks karny przewiduje za to karę do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował podejrzanych.