Budżet miejski się nie spina, a dług Ełku rośnie. Radni miejscy kadencji 2018-2023 szukają oszczędności i mają coraz to nowe pomysły. Czy do listy imprez które mogą zniknąć z kalendarza dołączy miejska impreza sylwestrowa?


Do imprezy sylwestrowej zostało niewiele ponad dwa tygodnie. W Ełku szampańskiej zabawie od lat towarzyszyła muzyka i fajerwerki, tego może wkrótce zabraknąć. Na dzisiejszej komisji Sportu i Turystyki, radny Nikodem Kemicer zaproponował dyskusję na temat zdjęcia imprezy sylwestrowej w tym i następnym roku. Oczywiście na zdjęcie tegorocznej są nikłe szanse, jednak ta impreza oraz edycja w 2020 roku stoi pod znakiem zapytania. Pieniądze, które miałby zostać zaoszczędzone z tych wydarzeń zdaniem radnego Kemicera mogłyby posłużyć do bardziej przydatnych inwestycji.

Nikodem Kemicer
mówi: "30 tysięcy zł przemawia do mnie jako kwota za którą można położyć 50-90-100 m chodnika, czy postawić dwie lub więcej latarni. Być może nawet zrealizować jakieś bezpieczne przejście dla pieszych". Także bardzo proszę o rozważenie tego, uważam że nie będziemy osamotnieni w takiej decyzji wśród samorządów w naszym kraju."

To fakt, że Ełk nie byłby samotnym miastem. W tym roku imprezę sylwestrową odwołało miasto Olsztyn, władze tego miasta uznały, że miasta nie stać na tego typu wydarzenia. Należy też zaznaczyć, że impreza ta cieszyła się większą frekwencją niż ta w Ełku.

Sylwester 2018/2019 - Ełk