Dziś w miejskim Parku Solidarności przy pomniku Michała Kajki po raz kolejny zebrały się osoby potrzebujące. Potrzebujące nie tylko ciepłego posiłku, ale też spotkania i rozmowy z innymi ludźmi. W ramach Światowego Dnia Ubogich Caritas Diecezji Ełckiej przygotowała wszystkim chętnym zupę, bigos, kanapki, gorącą herbatą oraz dobre słowo.


Słowa „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie” (Ps 9,19) towarzyszyły dzisiaj wolontariuszom Caritas Diecezji Ełckiej i wszystkim osobom obdarowanym. Akcja jak zawsze jest skierowana do wszystkich ełczan, osób starszych, ubogich, samotnych, ale też do darczyńców. 
Oprócz ciepłej strawy potrzebujący mogli poradzić się jak wyjść z ciężkiej sytuacji materialnej czy też jakie kroki mają podjąć by otrzymać szeroko pojętą pomoc ze strony Caritas. 
Nie jest to ostatnia w tym roku akcja pomocy organizowana przez jedną z największych organizacji charytatywnych. W grudniu odbędzie się Wigilia dla osób bezdomnych i potrzebujących, o której informacje będziemy udostępniać już wkrótce.