Wczoraj zawodnicy piłkarskiego klubu MKS Mazur Ełk oficjalnie poinformowali naszą redakcję o strajku. Piłkarze wczoraj nie stawili się na treningu i nic nie wskazuje na to, że pojawią się na nim w najbliższym czasie. Powód jest oczywisty. Finanse.


"Witam, jako drużyna seniorska MKS Mazur Ełk założyliśmy konto w celu poinformowania Ełku, że zawiesiliśmy treningi z powodu ciężkich relacji z zarządem. Warto, by ludzie to wiedzieli. Można prosić o rozgłos?" - Brzmiał apel zawodników, którzy odezwali się do nas ze specjalnie założonego na tą okoliczność konta.  Zła sytuacja pomiędzy zawodnikami a zarządem klubu trwa od początku sezonu, piłkarze skarżą się na zaległe wypłaty o które muszą wciąż walczyć oraz brak zdrowego kontaktu z włodarzami klubu. Mówią wprost - "Cała drużyna uczestniczy w buncie. Czujemy się oszukani." Wiara wielu z nich w przyszłość klubu mimo poprawy wyników na murawie upada. Rada zawodników ma mieć jeszcze spotkania dotyczące ugody. 

Będzie spotkanie z zawodnikami 

Udało nam się porozmawiać z prezesem klubu Arturem Iwanowiczem. Przyznaje, że na chwile obecną są drobne zadłużenia względem wypłat dla pracowników jednak trwają rozmowy z Urzędem Miasta w sprawie wsparcia finansowego dla klubu. Dzisiaj również odbędą się rozmowy między prezesem, a piłkarzami.
Jak dodaje prezes to w poniedziałek odbywały się zajęcia indywidualne.

Jak przekazał nam w rozmowie telefonicznej, Tomasz Suchocki wiceprezes klubu to w tej chwili klub czeka na sesji Rady Miasta dotyczącej budżetu na rok 2020, wtedy możliwe będzie ukazanie się nowych informacji dotyczących możliwych dofinansowań. Mowa jest tu o około 320 tys. złotych na działanie wszystkich sekcji w tym juniorskich. 

AKTUALIZACJA!

Stanowisko zarządu .
-Zarząd klubu MAZUR ELK nie popiera stanowiska piłkarzy. Zaległości finansowe w stosunku do nich nie przekracza 50% ostatniej miesięcznej wypłaty. Jednocześnie oświadcza się, iż zawodnicy maja plan treningowy na cala rundę jesienna.  W przypadku nieobecności na treningach i działaniach na niekorzyść klubu poszczególni zawodnicy poniosą konsekwencje dyscyplinarne. - napisał do naszej redakcji Artur Iwanowicz prezes klubu MKS Mazur Ełk.


Artykuł powiązany: Ile kosztuje klub piłkarski?