5 października w sobotę policjanci ełckiej drogówki zatrzymali dwóch kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Za przekroczenie prędkości kierujący zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali im też prawo jazdy na 3 miesiące.

W sobotę 5 października w Stradunach policjanci z ełckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Opel Vectra, 55-letniego mieszkańca Ełku, który przekroczył dozwoloną prędkość. Mężczyzna w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości 50 km/h, jechał z prędkością 102 km/h. Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Tego samego dnia w Ełku na ulicy Przemysłowej policjanci zatrzymali kierującego samochodem osobowym marki Mazda, 22-letniego mieszkańca Ełku. Przy ograniczeniu prędkości do 70 km/h mężczyzna poruszał się z prędkością 124 km/h. 22-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych i 10 punktami karnymi.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali obu kierowcom prawo jazdy na 3 miesiące.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę z prędkością dostosowaną do przepisów i warunków panujących na drodze. To właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.