Ruszyła trzecia edycja programu zmieniającego oblicza polskich miast – LECHSTARTER. Dzięki niemu, wizje najbliższej okolicy mogą stać się rzeczywistością. Tak może stać się ze sceną na wodzie w centrum miasta Ełk, która ma połączyć życie kulturalne na promenadzie z dobrą muzyką i koncertami.


Projekt koncertów na tratwie pozwoli umożliwić koncerty w różnych, najbardziej wyeksponowanych miejscach tworząc w ten sposób niepowtarzalny happening. Pływająca scena jest doskonałym rozwiązaniem, żeby kultura “wyszła” do ludzi z miejsc zamkniętych, a właściwie wypłynęła tratwą i zmieniła oblicze miasta. Dostęp do wydarzenia muzycznego jest w ten sposób osiągnięty przez nieograniczoną przestrzeń i brak jakichkolwiek barier w oglądalności. Proszę sobie wyobrazić pływający fortepian na środku jeziora i artystę we fraku w cichy, letni wieczór lub chillout z głośników na tratwie i DJ, który koi duszę ludzi leżących na plaży. Projekt to więcej niż koncerty, to happeningi i widowiska tworzące nastrój i klimat łączący skupiających się tam w różnym celu ludzi. Przewidziane są różnorodne koncerty, które zaspokoją potrzeby rozmaitych słuchaczy.

Całą akcję prowadzi LECH pod hasłem LECH STARTER, który przeznacza na rozwój Polskich miast kwotę miliona złotych. 

Jeśli chciałbyś przyczynić się do powstania pływającej sceny w Ełku, oddaj głos w konkursie LechStarter! Aby oddać głos wystarczy, że klikniesz TUTAJ, następnie przejdziesz do opcji Głosuj.