Wczoraj ełcki ratusz rozstrzygnął przetarg na budowę bloku komunalnego / socjalnego w Ełku przy ul. Kolejowej.


Wczoraj ełcki ratusz rozstrzygnął przetarg i wybrał najkorzystniejszą ofertę. Do przetargu przystąpiło dwóch ełckich przedsiębiorców, Pribo EPB oraz PHU Master. Przetarg na budowę bloku przy ul. Kolejowej wygrała firma PHU Master. Inwestycja zostanie zrealizowana za 9 538 714 zł. Druga firma złożyła ofertę w kwocie 10 467 439 zł.

Jak już pisaliśmy wcześniej w artykule "Ełk. Miliony na nowe bloki socjalne" miasto planuje wybudować nowe bloki socjalne przy ul. Kolejowej w Ełku. W sumie ma to być 90 lokali. Inwestycja wzbudziła wielkie emocje mieszkańców osiedla Sosnowa.

Pierwszy etap inwestycji zaplanowany jest jeszcze w tym roku i obejmuje budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego o powierzchni zabudowy 940 m2 wraz z instalacjami wewnętrznymi oraz wykonanie elementów wyposażenia takich jak platformy pionowe dla osób niepełnosprawnych czy umywalki i wanny.

Sprawa trafiła przed Komisję skarg, wniosków i petycji przy Urzędzie Miasta. Temat opisaliśmy w artykule „Nie bloki socjalne a bloki komunalne”. Wówczas to na komisję przybyła liczna grupa mieszkańców osiedli Sosnowa, Szyba oraz Wczasowego w Ełku.

Debata jednak nie przyniosła kompromisu, a radni i włodarze miasta zrobili swoje i przetarg został ogłoszony 21 grudnia.

6 lutego miasto ogłosiło informację o wyborze najkorzystniejszej oferty-tej złożonej przez PHU Master. Deklarowany termin zakończenia inwestycji to koniec października przyszłego roku.