Ełcki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zliczył już zebrane pieniądze. W tym roku zbiórka rozpoczęła się już w sobotę. Były gry, zabawy, imprezy, koncerty, aukcje i licytacje.


Zbiórka prowadzona była pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste". Dzięki wytężonej pracy i zaangażowaniu 250 wolontariuszy udało się zebrać 136 tysięcy 44 złote i 35 groszy. Pieniądze trafią do specjalistycznych szpitali dziecięcych. 
W skali całego kraju wstępna deklarowana kwota to ponad 92 mln złotych. Wiadomo też, że 27 lat zbierania pozwoli orkiestrze przekroczyć magiczną kwotę miliarda złotych! 

Świetny wynik przysłoniły tragiczne wydarzenia w Gdańsku. Prezydent miasta, Paweł Adamowicz podczas tak zwanego światełka do nieba przebywał na scenie gdzie został zaatakowany i kilkukrotnie ugodzony nożem. Dziś około 15 podano tragiczne informacje. Adamowicz mimo 5 godzinnej operacji i starań sztabu lekarzy nie przeżył. Miał 54 lata.  

Szef WOŚP, Jerzy Owsiak wydał dziś zaskakujące oświadczenie. Zrezygnował oficjalnie z funkcji prezesa WOŚP... 
"Spotkałem się z opiniami, że to nasza wina, że nie żyje człowiek, że nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. To na mnie spadła ta odpowiedzialność"

Prezydent Ełku, Tomasz Andrukiewicz