Jednostka Ratownictwa Wodnego Ochotniczej Straży Pożarnej w Szeligach 2 maja uroczyście rozpoczęła sezon 2018. Apel odbył się na terenie jednostki, a udział w nim wzięli m.in. poseł na Sejm RP Wojciech Kossakowski, Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski, Sylwia Sztachelska Sołtys Sołectwa Szeligi-Buczki. Poświęcony został sprzęt, który na lądzie i wodzie służył będzie do działań ratowniczych.


Prezes JRW OSP w Szeligach Robert Pazdej przypomniał gościom, że jednostka powstała w marcu 2015 roku i od tego czasu ratownicy dbają o bezpieczeństwo na wodach powiatu ełckiego, zaś poza sezonem letnim organizują warsztaty, szkolenia i prelekcje dotyczące bezpieczeństwa na wodzie, czy udzielania pierwszej pomocy.

Za zaangażowanie członkom JSW OSP w Szeligach dziękował poseł Wojciech Kossakowski, który sam mocno wspiera jednostkę. Przypomnijmy, że miejscową JSW tworzą ochotnicy – ratownicy i strażacy z Gminy Ełk i powiatu ełckiego. W okresie letnim ratownicy prowadzą całodobowe dyżury na wodach powiatu ełckiego.

O tym, że utworzenie wspomnianej jednostki miało sens, świadczą liczby i sukcesy na ich koncie – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Ochotnicy brali udział już w kilkuset akcjach ratowniczych, poszukiwawczych i udzielali doraźną pomoc. Jestem przekonany, że dzięki ich pracy, mieszkańcy Gminy Ełk, jak i turyści, będą czuli się bezpieczniej, a w razie problemów, czy wypadków, będą korzystać z ich pomocy.

Przypomnijmy, że początki OSP w Szeligach były skromne, jednak teraz jednostka odpowiednio wyposażona jest w ludzi i sprzęt. Po wrażeniem organizacji JRW byli m.in. wicepremier polskiego rządu Jarosław Gowin i marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski.

W prezesie Robercie widać jeszcze wiele pokładów sił do dalszego działania, a to gwarantuje, że będzie tu jeszcze lepiej, jeszcze bezpieczniej – cieszy się Wójt Tomasz Osewski. – Warto ratownikom w tym miejscu podziękować za ich postawę i poświęcenie.

Z racji rozpoczęcia sezonu, dla przypomnienia informujemy, że w razie niebezpieczeństwa na wodzie należy dzwonić pod numer alarmowy 601 100 100.