Zatrzymanie prawa jazdy, mandat i punkty karne - to konsekwencje przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym przez kierującego samochodem marki Ford Focus.


W czwartek (11 kwietnia br.) o godz. 11:10 w Ełku na ulicy Przemysłowej patrol ełckiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Ford Focus. Powodem kontroli była nadmierna prędkość. Pomiar dokonany przez policjantów wykazał 138km/h przy ograniczeniu prędkości do 70 km/h. W trakcie kontroli drogowej funkcjonariusze ustalili, że za kierownicą forda siedział 24-letni mieszkaniec Ełku. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za powyższe wykroczenie, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Kierowca został też ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Policjanci przypominają
Od maja 2015 roku obowiązują przepisy w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym, zgodnie z którymi „policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym”. Zatrzymanie prawa jazdy jest obligatoryjne i odbywa się natychmiast podczas kontroli.