Osiedle Tuwima jest młodym osiedlem, które wciąż się rozbudowuje, co za tym idzie wprowadzają się tam młode rodziny z małymi dziećmi. Ulica Juliana Tuwima ma długość około 550m - stosunkowo niewiele, ale wystarczająco by osiągnąć niedozwoloną w tym obszarze prędkość, a niestety niektórzy kierowcy lubią w tym miejscu nie odpuszczać nogi z gazu.


Na facebook'u ełckiego Radnego Piotra Karpieni pojawiła się informacja dotycząca pojawienia się na osiedlu Tuwima w Ełku progów zwalniających, które poprawią bezpieczeństwo mieszkańców osiedla.

W związku z wieloma skargami i prośbami, jakie spływały do radnego Piotra Karpieni, odnośnie konieczności zwiększenia bezpieczeństwa na ul. Tuwima w Ełku, postanowił wziąć On sprawy w swoje ręce i złożyć wniosek do UM Ełk. Pismo zostało pozytywnie rozpatrzone przez Prezydenta Miasta Ełku Tomasza Andrukiewicza. W związku z tym na ul. Tuwima powstaną progi zwalniające, które uniemożliwią kierowcom szybką i brawurową jazdę w miejscu, gdzie wzmożony jest ruch pieszy, a przede wszystkim małych dzieci.

Jak mówi nam radny Piotr Karpienia - Mieliśmy kilka wypadków na ul. J. Tuwima spowodowanych nadmierną prędkością. Ograniczenie prędkości nie jest przestrzegane, a przecież mamy mnóstwo dzieciaków, ale także osoby starsze, które potrzebują trochę więcej czasu na przekroczenie jezdni.

- Mieszkańcy osiedla kontaktowali się ze mną wielokrotnie w sprawie pomysłu na zamontowanie progów zwalniających. Moje poprzednie wnioski odnośnie podniesienia fragmentu z przystankiem zostały odrzucone z powodów formalnych. Nie znam przepisów, aż tak dokładnie, ale dzięki władzom miejskim udało się znaleźć rozwiązanie, które jest zgodne z przepisami. Komunikacja miejska oraz rozmieszczenie przejść dla pieszych wymuszają konkretny rodzaj progów i ich możliwą lokalizacje. Prace ruszają lada dzień. Będzie na pewno bezpieczniej. - dodaje Karpienia.