Wiele kontrowersji wzbudził post opublikowany na facebookowym profilu Posła na Sejm RP - Pana Wojciecha Kossakowskiego. Rozpowszechniona wiadomość znalazła wielu zadowolonych zwolenników jak i oczywiście przeciwników. Prezydent Miasta komentuje wyjaśniając sprawę.


Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości zaakceptował kolejne kandydatury na Prezydentów miast. Na swojej oficjalnej stronie internetowej opublikował listę, na której znajduje się Prezydent Tomasz Andrukiewicz, którego kandydaturę w wyborach popiera PiS.

Tomasz Andrukiewicz kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach na Prezydenta Miasta Ełku — w związku z powyższym taką informację opublikował na swoim prywatnym profilu
 Poseł na Sejm RP Pan Wojciech Kossakowski. (Kliknij, aby zobaczyć post)

Post ten przez wielu ełczan został odebrany jako poparcie Tomasza Andrukiewicza w wyborach. Natomiast niektórzy odebrali wiadomość jako informację o wystartowaniu w wyborach obecnego prezydenta z list Prawa i Sprawiedliwości.

Jak napisał, w celu sprostowania Prezydent Tomasz Andrukiewicz na swoim facebookowym profilu - W listopadzie kończy się kolejna kadencja samorządowa i jeśli będę kandydował w tych wyborach to bez wątpienia z Dobra Wspólnego. (Kliknij, aby zobaczyć post)

Wczoraj wieczorem uzyskałem informację, że PiS w kolejnych miastach wskazał swoich kandydatów na włodarzy. W kilku z miast, w których nie wystawiono własnych kandydatów, udzielono poparcia urzędującym burmistrzom i prezydentom. Tak też stało się w moim przypadku. Oznacza to, że rządzący dostrzegli w urzędującym prezydencie dobrego, jak sądzę kandydata na zbliżające się wybory. Dziękuję za docenienie naszej wspólnej pracy na rzecz Ełku. - dodaje Prezydent Andrukiewicz.