Wszyscy przywykliśmy do szerokiego deptaka przy wschodniej ścianie zabytkowego kościoła Najświętszego Serca Jezusowego. Od kilku dni pas drogowy na wysokości 'Dużego Kościoła' jest gruntownie przebudowywany. Zmotoryzowani będą mieli dodatkowy pas do prawoskrętu, również do jazdy na wprost. Usprawnienie ruchu kołowego odbędzie się kosztem chodnika.


Wiemy, że nie wszystkim zwężenie chodnika przy wizytówce miasta jakim jest niewątpliwie Duży Kościół jest w smak. Otrzymywaliśmy takie informacje kilkukrotnie. Wśród przeciwników dodatkowej jezdni kosztem chodnika były głosy, że ruch kołowy który zbliży się do świątyni jeszcze bardziej - będzie negatywnie oddziaływał na budynek. Wg naszej wiedzy żadne ekspertyzy pod tym kątem nie były wykonywane, a Kościół NSJ czeka m.in. na remont dachu, wiadomo też, że w kiepskim stanie są również witraże ozdobne.   
W największym zwężeniu do dyspozycji mieszkańców i wiernych pozostanie około 2 metrów chodnika. Wcześniej deptak był w tym miejscu prawie dwukrotnie szerszy.  

Chciałoby się zacytować radnego Wesołowskiego, który głośno i bez ustanku sprzeciwia się oddawaniu przestrzeni miejskiej samochodom. Poniżej wpis radnego z 8 września. 

O nie! Jak My będziemy praktykować;)? 2,5 metra od pasa drogowego?
Mówiłem, że w Ełku musimy walczyć z samochodami? Nowoczesne samorządy walczą z samochodami.
Radny Robert

Parking na Roosevelta
Jak dowiedzieliśmy się w Zespole Inwestycji to przebudowany zostanie też parking przy ulicy Roosevelta. 
Po remoncie plac parkingowy opuszczać będziemy pomiędzy Dużym Kościołem, a Zespołem Szkół Mechaniczno-Elektrycznych włączając się do ruchu w ulicę Armii Krajowej z nakazem jazdy w prawo. Remont Armii Krajowej odsłonił stary ełcki bruk 


Mieszkańcy zabrali głos w sprawie przebudowy ulicy Wojska Polskiego
Nie chcemy być drwalami