EŁCZANIN Z WIELKIM SERCEM - rusza nowa akcja w ramach projektu „Ełk- tu czytam książki”, która pomoże utworzyć biblioteki w ełckich szpitalach oraz dla osób niepełnosprawnych. Pomysłodawcą akcji jest Fundacja Odpowiedzialni Za Marzenia.


Teraz we współtworzenie bibliotek może włączyć się każdy!

Przypominamy! Trwa zbiórka książek w ramach projektu „Ełk – tu czytam książki”, która pozwoli utworzyć biblioteki na wybranych oddziałach w ełckich szpitalach oraz w Warsztatach Terapii Osób Niepełnosprawnych.

Projekt cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem dlatego organizatorzy od poniedziałku (18 czerwca) ruszają z nową akcją w ramach projektu „Ełk – tu czytam książki” pod hasłem „ Ełczanin z wielkim sercem” !

Pomysł powstał pod wpływem inspiracji propozycją ełckiej Pro-Medici, która mimo, że sama jest m.in. odbiorcą powstających bibliotek, wyszła z propozycją włączenia się w akcję i przeprowadzenia zbiórki na terenie szpitala wśród pracowników. Skrzynka na książki do Pro – Medici powędruje już w najbliższy poniedziałek.

Jeśli chcecie aby zbiórka została przeprowadzona w waszym zakładzie pracy, w waszej firmie zapraszamy do zgłaszania się w dniach 18 -22 czerwca! Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie: 511-589-675, bądź mailowo: odpowiedzialnizamarzenia@gmail.com w nieprzekraczalnym terminie. Wszystkie chętne instytucje po utworzeniu listy zostaną poinformowane w jakich dniach dostarczona zostanie do nich skrzynka wraz z plakatem. Zbiórka w poszczególnych instytucjach trwać będzie ok. 3- 5 dni po tym okresie skrzynka powędruje do kolejnej chętniej instytucji!


Fundacja Odpowiedzialni Za Marzenia zapewnia wyposażenie – skrzynkę, plakat, transport i odbiór książek po zakończeniu zbiórki.Do włączenia się w akcję Fundacja Odpowiedzialni Za Marzenia zaprasza wszystkie ełckie firmy, które przez kilka dni chcą prowadzić zbiórkę na terenie swojej instytucji.

Każda z instytucji, która włączy się w akcje zostanie współtwórcą bibliotek i będzie mogła umieścić swoje logo na regale bibliotecznym.


Przypominamy! Osoby prywatne książki mogą oddać ( wrzucając do specjalnie przygotowanych skrzynek) w:
- Ełckim Centrum Kultury ul. Wojska Polskiego 47
- Fundacji Szczęśliwy Człowiek, zbiórka odbywa się w Pierogarni Babci Frani ul. Nadjeziorna 19/U4,
- Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nasierowskiej, ul. Armii Krajowej 17 B,
- Urzędzie Miasta, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 4 (hol główny),
- Galerii Brama Mazur, ul. Plac Miejski 1,
- Sklepie RTV AGD Partner, ul. Targowa 2,
- Stowarzyszeniu Adelfi, ul. Małeckich 3 lok. 24 oraz

Książki muszą być w dobrym stanie, wydane po 2000 roku. Mogą być przeznaczone zarówno dla dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Preferowane są książki kojące w czasie choroby, uczące, dające chwilę wytchnienia albo po prostu rozbudzające marzenia.

Instytucje książki mogą przekazywać także bez konieczności „wypożyczani skrzynki”!

Logo każdej instytucji, która dodatkowo przekaże minimum 20 książek ( zebranych np. wśród pracowników) umieszczone zostanie na regale bibliotecznym jako współtwórców bibliotek. Warunkiem jest wysyłka książek na adres fundacji (Fundacja Odpowiedzialni Za Marzenia ul. Nadjeziorna 23/54, 19-300 Ełk) lub uzgodnienie odbioru osobistego oraz nadesłanie logo na adres fundacji w nieprzekraczalnym terminie do 10.07.2018 r. - odpowiedzialnizamarzenia@gmail.com.pl

Projekt „Ełk – tu czytam książki” współfinansowany jest z budżetu samorządu Miasta Ełku. Honorowy patronat nad projektem objął Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz. Więcej FB: Fundacja Odpowiedzialni Za Marzenia