Sławomir Stankiewicz, ełczanin zamieszkujący osiedle Konieczki. Miłośnik poezji, fotografii i mazur, a konkretnie ziemi Ełckiej. Od sześciu lat prowadzi bloga "Ełk stolica mazur", na którym umieszcza swoje wiersze i zdjęcia.


Jak mówi nam sam o sobie Pan Sławomir Stankiewicz - Jestem obecnie na rencie chorobowej, moje zainteresowania to pisanie, fotografowanie, jazda na rowerze, oglądanie transmisji sportowych, dobra piosenka. Uczestniczę w spotkaniach Klubu Twórców Kultury w Ełku, Mazurskiego Towarzystwa Naukowego w Ełku, oraz w grupie poetyckiej przy Towarzystwie Miłośników Ełku.


Redakcja: Skąd pomysł na prowadzenie takiego bloga?
Pan Sławomir: Pomysł narodził się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w 2012 r. , swoje utwory poetyckie starałem się publikować na różnych stronach w Internecie, oczywiście na stronach poetyckich, ale zawsze trafiałem na jakieś ograniczenia w ilości lub tematyce, więc postanowiłem sam założyć własny blog, gdzie mogę tworzyć bez żadnych ograniczeń. Nadmienię, że stronę bloga z technicznej strony założyła moja córka Marta, która też jest administratorem blogu.

Redakcja: Od kiedy Pan pisze i prowadzi bloga?
Pan Sławomir: Pierwszy wpis na blogu to 24 grudzień 2012 r. wiersz pt. Jezioro w mieście. Do dziś mam wstawionych 2815 postów – poezja (wiersze rymowane, białe ,w tym 4 utwory nadesłane) proza ( opowiadania ), fotoreportaże, limeryki, Fakty i Mity, satyra i kilkanaście tekstów piosenek, oraz link z domową kuchnią.

Redakcja: W jaki sposób powstają wiersze, skąd inspiracja?
Pan Sławomir: Piszę bo lubię pisać, siadam do komputera, piszę tytuł i tworzę, a skąd inspiracja, ot z usłyszanych słów od innych osób, przeczytanie wierszy innych autorów, jakieś własne przeżycia, piękno widoków itd.

Redakcja: Skąd zamiłowanie do poezji i mazur/Ełku?
Pan Sławomir: Piszę od 15 lat, ale zawsze miałem chęć pisania, dużo kiedyś czytałem książek, widocznie te przeczytane książki, zaowocowały pisaniem nie tylko poezji, ale również i prozy, a fotografią interesowałem się już od młodzieńczych lat, ale dopiero możliwość fotografii cyfrowej zwiększyła moje zainteresowanie pięknem zwłaszcza naszych Mazur i Ełkiem, gdzie się urodziłem.

Redakcja: Pana ulubione miejsce w Ełku lub okolicach?
Pan Sławomir: Promenada nad jeziorem Ełckim, gdzie też dawniej wędkowałem, Park Solidarności i Osiedle Konieczki.

Redakcja: Myśli Pan, że ludzie czytają jeszcze dziś poezje?
Pan Sławomir: Czy czytają, to należałoby się zapytać bezpośrednio zainteresowane osoby, ja myślę, że czytanie poezji do łatwych nie należy, zwłaszcza klasyków, ale moje utwory są raczej lekkie, wpadające do ucha, choć czasami piszę też i dające do myślenia wiersze. Bardzo cenię komentarze na portalu społecznościowym, gdzie publikuję posty, są ciepłe, zwłaszcza dotyczące tematów o Mazurach i Ełku.

Pan Sławomir od dłuższego czasu planuje wydanie tomiku wierszy na temat Mazur, Ełku i osobistych przemyśleń. Jednak na dzień dzisiejszy jest problem ze sponsorem. Jeśli jesteś zainteresowany współpracą nawiąż kontakt przez e-mail: stantex@wp.pl

Wiersze oraz fotografie Pana Sławomira można zobaczyć na jego blogu - www.jeziora.elk.pl