Jak podaje oficer prasowy KPP w Ełku st.sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz - Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca audi zatrzymany przez dzielnicowych w gminie Prostki. Mężczyzna prowadził pojazd bez uprawnień, przewoził nadliczbowego pasażera i nikt w samochodzie nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Teraz 42-latek odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i za liczne wykroczenia.


Dzielnicowi podczas patrolowania rejonu służbowego zauważyli kierowcę, którego niejednoznaczne zachowanie na drodze wzbudziło ich podejrzenia. Po zatrzymaniu kierowcy do kontroli okazało się, że szereg nieprawidłowości. 42-latek przewoził w swoim audi o 1 osobę za dużo i nikt w pojeździe nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Ponadto badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna podróżuje, mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Jak ustalili policjanci 42-latek nie posiada uprawnień do kierowania.

Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności i dotkliwe konsekwencje finansowe. Nie uniknie także odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.