60-latek pod wpływem alkoholu poruszał się chwiejnym krokiem bez żadnych elementów odblaskowych. Mężczyzna szedł w sobotę (10.10.2020r.) wieczorem drogą krajową nr 65 na trasie Ełk-Prostki. Kierowca jadący osobowym Peugeotem zauważył pieszego w ostatniej chwili i uderzył go lusterkiem swojego pojazdu.


Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (10.10.2020r.) wieczorem na trasie Ełk-Prostki. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że kierowca osobowego peugeota uderzył lusterkiem swojego pojazdu w pieszego, co spowodowało oberwanie lusterka. Jak się okazało, pieszy poruszał się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym bez żadnych elementów odblaskowych i ubrany w ciemną odzież. Droga jest w tym miejscu nieoświetlona. Ponadto mężczyzna był nietrzeźwy, więc poruszał się chwiejnym krokiem i niebezpiecznie wchodził na jezdnię. Na szczęście podczas tego zdarzenia nic mu się nie stało. 60-latek próbował oddalić się z miejsca zdarzenia, ale został powstrzymany przez innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci zatrzymali go w policyjnej celi. Teraz wyjaśniane są szczegóły tego zdarzenia.

16 września 2020r. na tej trasie doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego, który także poruszał się bez elementów odblaskowych. Takie osoby są praktycznie niewidoczne dla kierowców, dlatego prosimy pieszych o rozwagę i odpowiedzialność. Noszenie elementów odblaskowych jest nakazane przez przepisy, ale jest to przede wszystkim inwestycja w swoje życie i zdrowie. Ten niewielki element naprawdę może uratować ludzkie życie. Jest to szczególnie istotne teraz, w okresie jesiennym, kiedy na drogach, nawet w dzień panuje niedostateczna widoczność.