Obchody Światowego Dnia Pielęgniarki i Położnej odbyły się dzisiaj w Ełckim Centrum Kultury. Prezydent Tomasz Andrukiewicz złożył najlepsze życzenia wszystkim pielęgniarkom i położnym oraz podziękował za codzienny trud wkładany w ich pracę.


Prezydent Miasta Ełku (14 maja 2018 r.) spotkał się w Ełckim Centrum Kultury z pielęgniarkami pracującymi w ełckich szpitalach, przychodniach rodzinnych oraz domach opieki na corocznych obchodach Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych. 

Wśród gości obecna była m.in.: Pani prof. nadzw. dr hab. Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego Dorota Karkowska - Przewodnicząca Mazowieckiej Komisji ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych, która wygłosiła do zgromadzonych wykład pt.: „Medyczny błąd w praktyce pielęgniarki i położnej”.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych obchodzony jest 12 maja i przypada w rocznicę urodzin Florence Nightingale, założycielki pierwszej szkoły pielęgniarskiej i prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa.

Była to doskonała okazja do podziękowania za codzienną pracę i podkreślenia bardzo ważnej roli, jaką pełnią pielęgniarki oraz położne w systemie opieki zdrowotnej.