Data wydarzenia: 18.05.2018 18:00 - 18.05.2018 20:00
Miejsce wydarzenia: Hotel Rydzewski
W piątek w Ełku pojawi się m.in. Poseł na Sejm RP, Rober Winnicki (poseł niezrzeszony). Przypomnijmy Prezes Partii Ruch Narodowy wszedł do sejmu w szerokiej koalicji z Ruchem Kukiz '15. Wraz z Winnickim ugrupowanie RN w ławach poselskich reprezentowali: Adam Andruszkiewicz, Sylwester Chruszcz, Bartosz Józwiak i Tomasz Rzymkowski.

Na przełomie kwietnia i maja 2016 roku Ruch Kukiz '15 jako pierwszy opuścił własnie poseł Winnicki. Oficjalnie przyczyną były tak zwane taśmy Kukiza gdzie ten bardzo krytycznie i w niecenzuralnych słowach wypowiadał się o jednym z czołowych działaczy RN - Arturze Zawiszy. 

Roman Dmowski to główny ideolog Ruchu Narodowego, współzałożyciel Narodowej Demokracji oraz architekt niepodległej Polski. Tezy które opracował są dla "narodowców" wzorcem do dnia dzisiejszego. Ci czerpią z jego nauk pełnym garściami. Wśród nich są stwierdzenia, że "Najwyższym dobrem jest dobro narodu polskiego, rozumianego jako wspólnota etniczna, niezależnego od podziałów zaborczych lub klasowych." Największym zagrożeniem dla państwa polskiego są Niemcy i Rosja ze wskazaniem na naszego zachodniego sąsiada. Natomiast ideologicznym zagrożeniem jest lewica oraz socjaliści rozbijający narodową tożsamość. 

Ruch Narodowy dziś 
Wg. deklaracji ideowej oraz Programu Ruchu Narodowego sztandarowe pomysły partii: 
- Rewizja stosunków między Polską a Unią Europejską. Współpraca na zasadzie konfederacji gospodarczej, a w razie konieczności przygotowania do opuszczenia struktur unijnych. Nie dla Super Państwa. 
- Nie dla przyjmowania nielegalnych emigrantów.
- Ograniczenie i kontrolowanie ukraińskiej emigracji tak aby napływająca ludność miała możliwość integracji z polskim społeczeństwem.
- Zwolennicy repatriacji Polaków z Syberii i Kazachstanu.
- Ruch Narodowy postuluje rozwijanie kontaktów politycznych i gospodarczych z Chinami, opierając się na doktrynie "ostrożnej otwartości". 
Aby dowiedzieć się więcej, kliknij TUTAJ

W Ełku możemy spodziewać się komentarzy bez cenzury na najgorętsze aktualne tematy z kraju i zagranicy. Należy dodać, że przez wielu komentatorów Ruch Narodowy jest oceniany jako nietolerancyjny i homofobiczny

Start: 18.05.2018 godz. 18:00, Hotel Rydzewski.