Po raz kolejny w Ełku odbyła się mikołajkowa akcja krwiodawstwa. To już tradycja, że 6 grudnia policjanci, a teraz także strażacy, strażnicy miejscy i pracownicy cywilni dzielą się tym wyjątkowym darem. Krew to lek, którego nie można wyprodukować, a może pomóc wielu potrzebującym.


Z okazji mikołajek policjanci zorganizowali akcję honorowego oddawania krwi w ełckiej komendzie. Dzięki pracownikom Terenowej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ełku policyjna świetlica na kilka godzina zamieniła się w punkt poboru krwi. W działania aktywnie włączyli się także strażacy, strażnicy miejscy i pracownicy cywilni. Każdy doskonale zdaje sobie sprawę, że taki prezent warto i należy podarować, zwłaszcza w tym szczególnym dniu. Oddając krew pomagamy osobom potrzebującym, które przechodzą niejednokrotnie ciężkie operacje w wyniku wypadku lub choroby.

Pomysłodawcą akcji był nadkom. Waldemar Przekop, który sam od wielu lat jest honorowym krwiodawcą. Część z osób oddała krew po raz pierwszy w życiu. Jednak wielu z policjantów od lat jest honorowymi dawcami krwi.

Dzięki akcji, bank krwi zwiększył swoje zasoby o ponad 13 litrów tego bezcennego płynu.