Prace na terenie budowy nowej ełckiej plaży miejskiej trwają i nabierają realnych kształtów. Inwestycja warta blisko 5 mln. złotych ma według planów zostać zakończona 30 września 2018 roku. Jak obiecał włodarz miasta Tomasz Andrukiewicz są czynione starania aby ten termin został znacznie przyśpieszony i ełczanie mogli korzystać z nowych obiektów po 30 czerwca.


Wkrótce minie rok kiedy oficjalnie zostaliśmy poinformowani o planach i powodach urządzenia nowej plaży miejskiej.
Wypowiedź archiwalna: 

W tym roku rozpocznie się urządzanie nowej plaży miejskiej w Ełku. 

Jak mówi Artur Urbański, Zastępca Prezydenta Ełku, kąpielisko zostanie przeniesione tam, gdzie są do tego rzeczywiście lepsze warunki. 

W tej chwili mamy problem z obecną plażą miejską, ponieważ znajduje się tam zatoka, gdzie jest bardzo słaby ruch wodny. Woda tam nie filtruje, nie przepływa przez zatokę. Dodatkowo, co na pewno wiedzą starsi Ełczanie, było tam składowane drewno. W związku z tym na dnie zalega dużo materii organicznej, co powoduje, że przezroczystość wody w tym miejscu jest bardzo słaba. - mówi Artur Urbański.

Nową lokalizacją plaży miejskiej ma być cypel na Osiedlu Jeziorna.

Na cyplu jest zdecydowanie lepiej. Jest tam bardzo czysta woda. W tym miejscu nurt przepływa, bo jest to jezioro przepływowe, czyli rzeka wpada w jednym miejscu a wypada w drugim. Woda tam jest naturalnie płukana, przez co myślę, że będzie przyjemniejsza do kąpieli. - dowiadujemy się od Urbańskiego.   Źródło: elk.dlawas.info  22.06.2017 r. 


Poniżej zdjęcia z drona i relacja radnego z Os. Jeziorna - Nikodema Kemicera. 

Garść informacji z Osiedla Jeziorna:

1. Prace na terenie budowy plaży na osiedlu idą pełną parą. Widać już układ infrastruktury (parkingi, chodniki, drogi, budynki). Na zdjęciach przesłanych od Pana Piotra - za które bardzo dziękuje  można to wszystko zobaczyć z lotu "drona" . Mam już pierwsze uwagi od mieszkańców odnośnie tej inwestycji - na przykład taką, że jedna droga wyjazdowa z dużego parkingu może nie być wystarczająca.

2. Rozstrzygnięty został przetarg na zaprojektowanie chodnika i parkingu wzdłuż ulicy Wielkanocnej, który z pewnością jest tam bardzo wyczekiwany przez mieszkańców .Tutaj chylę czoła przed Panem Prezydentem Andrukiewiczem za uwzględnienie mojego zeszłorocznego wniosku o tę inwestycję. Na zdjęciu zaznaczono teren na żółto który jest przeznaczony pod tę inwestycję.

3. Rozstrzygnięty również został przetarg na budowę ulic św. M. M. Kolbe, ul.. św. Franciszka, ul. św. Dominika Savio i ul. Matki Teresy z Kalkuty z budową separatora wraz z systemem podczyszczania w ul. Matki Teresy z Kalkuty.

4. Już za kilka dni ma zostać ogłoszony przetarg na dalsze prace związane z budową rekreacyjnego ciągu pieszo - rowerowego na osiedlu Jeziorna. Mowa tu o budowie deptaka, który przecina centrum naszego osiedla i na chwilę obecną kończy się przy ulicy Wielkanocnej. Celem tego przetargu ma być wyłonienie wykonawcy odcinka między ulicą Wielkanocną a Świętego Maksymiliana Marii Kolbe. W przyszłości ma być połączony z promenadą za kościołem pw. św. Jana Pawła II

Podsumowując zapowiada się bardzo pracowity rok na osiedlu Jeziorna. 

Nowe parkingi, widok "z lotu ptaka"
Artykuły powiązane: 
Są pieniądze na II etap