O decyzji wstrzymania sprzedaży biletów u kierowców MZK informuje strona elk.pl Jak dowiadujemy się dalej powodem takiej decyzji jest stan zagrożenia epidemicznego na terenie całego kraju.


Bilety przez internet lub przez aplikację

Od dłuższego czasu istnieje możliwość zakupu biletów MZK poprzez stronę www.gopay24.pl oraz aplikację dostępną na tej stronie dla systemów Andriod i iOS.

Jest to dogodna forma zakupu biletów jednorazowych, dekadowych i miesięcznych, którą można zastosować w dowolnym miejscu, nie szukając punktu sprzedaży biletów.

Aktualnie w Ełku dostępnych jest 56 punktów, w których można bezpośrednio kupić bilety jednorazowe oraz 4 punkty, w których dostępne są bilety dekadowe oraz miesięczne.

Pełna lista tych punktów wraz z adresami znajduje się na: http://mzk.elk.pl/lista/siec-sprzedazy

Prosimy również o stosowanie się w autobusach komunikacji miejskiej do obowiązujących zasad sanitarno-epidemiologicznych tj. m.in. zakrywania nosa i ust.

Aktualnie pracownicy „MZK” Sp. z o. o. w Ełku prowadzą analizę potoków pasażerskich w zakresie dojazdu i powrotu uczniów do i ze szkół. Pozwolą one na podjęcie decyzji w zakresie wprowadzenia dodatkowych kursów na określonych liniach autobusowych.