Primal

Oceniono 0 raz(y) 0

Nagromadziło się tu wiele negatywnych emocji, których dało się bardzo łatwo unikąć. Wójt wraz ze współpracownikami i Radą Gminy nie działają w sposób transparentny i nie informują rzetelnie mieszkańców. Cała sprawa wygląda jak oświadczenie majątkowe Wójta - wszystko zgodnie z prawem, ale niczego się nie dowiedziałem. Wielu komentujących wspomina, że rozwój gminy jest ważny i ja się z tym zgadzam. Zróbmy to razem tak, żebyśmy nie żałowali tego za 50 lat (Baranki). Pozdrawiam komentujących na etacie.

Janusz.

Oceniono 0 raz(y) 0

Panie wójcie należy sprawdzić czy ci porządni z Chruściel maja pozwolenia na pomosty. Które wybudowali. Kilka z nich ma po 70 metrów. Proszę sprawdzić albo powiadomić odpowiednie organy czy maja pozwolenie. Projekty i czy dokonują opłat. Wiemy że tylko garstka to posiada ale też nie kompletne zgodne z ostatnimi przepisami.

Inżynier

Oceniono 0 raz(y) 0

FAKTY, FAKTY, FAKTY: zespół urbanistów pracujący na zlecenie UG Ełk potwierdził: - BRAK analizy zaludnienia, - BRAK analizy istniejącej i projektowanej kanalizacji, - BRAK analizy przejezdności dróg, - BRAK analizy środowiskowej ze strony przyszłej kotłowni. Zespół urbanistyczny odmówił podania swoich danych, nie podał aktów prawa na których pracuje. Przepustowość kanalizacji to 2070 dup. Projekt UG Ełk obejmuje zaludnienie ok. 2500. Już za mało. Jak Rada Gminy zatwierdzi zmianę studium zagospodarowania mamy zgodę na katastrofę ekologiczną na miarę Warszawy - tylko tu gówno wpłynie do jezior i zostanie w nich. Dane do sprawdzenia wg dokumentów gminy i publikowane na f: "STOP blokom na wsi". Pozdrawiam

Andrzej. Gm. Elk

Oceniono 3 raz(y) -1

Tym co piszą o referendum. Podpowiem, Polacy olewaja referenda. Przykład Referendum Komorowskiego. Jednak zostańmy na naszym podwórku. I przypomnijmy wyniki referendum Polkowskiego. Na 11 tysięcy mieszkańców do urn poszło 406 osób. Wyniki są w sieci. Referendum wg prawa było nieważne. Osewski zmasakrował Antka i teraz też tak się stanie bo gmina się zmienia i tylko ślepy albo nowobogacki z Chruściel tego nie widzi. Nie liczcie że oprócz was mieszkańcy innych wsi pójdą do urn. Kalafiorem im wisi że wam się bloki nie podobają. I to sobie zapamiętajcie. Frekwencja wyniosła 5%.

gość1

Oceniono 3 raz(y) -1

"tłumnie zjawili się" ;)
tam siedzi jakieś 20 osób :)

gość

Oceniono 3 raz(y) 1

niech budują, i tak do grobu nikt nic nie zabierze

tak czy nie

Oceniono 3 raz(y) -3

zrobić referendum

xxx

Oceniono 3 raz(y) -3

Niech rozdzielą budynki na kilka miejscowości, żeby nie w jednym miejscu. Niech pomyślą o lokalach socjalnych dla biednych, z tego co wiem to brak jest takich lokali socjalnych.

Miłośniczka wsi, mieszkanka Chruściel

Oceniono 0 raz(y) 0

Czytając komentarze nasuwa się myśl- trzeba być bardzo ostrożnym w tym czego się pragnie. Mieszkańcy gminy i Chruściel chcą mieć wiecej mieszkańców. A Ci co mieszkają w bloku w mieście chcą na wieś. Tylko czy po wybudowaniu minimum 60 bloków, co zostało zapisane w studium, czy nadal w Chruścielach będzie wieś? Czy coś się zmieni gdy patrząc przez okno w odległości kilku metrów widać będzie tylko kolejne okno? Czy nadal to będzie wieś? Czy po wybudowaniu i opłaceniu kosztów infrastruktury ktorej wymagają bloki, z pieniędzy gminy, czy gmina nie zapyta - "Czy jeszcze mnie stać aby dalej w Chruścielach mogła być wieś "

WiechoR

Oceniono 0 raz(y) 0

Mam zagadkę. Ma dwie nogi, dwie ręce, głową, serce i wątrobę, umie pisać i czytać ma prawa wyborcze ale nie chce aby do niego mówić "człowieku"? Co lub kto to jest? Pies, koń, jeleń, ptak (nie zbyt dużo waży) może tucznik? Kto zgadnie dostaje nagrodę.