Dwaj młodzi mężczyźni zmuszali inną osobą do określonego zachowania, poprzez grożenie i zastraszanie jej. Ponadto jeden z nich, tego samego dnia, kopał w drzwi w pomieszczeniu gospodarczym, wybijając w nich dziurę. Obaj zostali zatrzymaniu w miejscu popełnienia przestępstwa. Było to możliwe dzięki szybkiej reakcji uważnych mieszkańców.


Policjanci po sygnale od zaniepokojonych i czujnych mieszkańców zatrzymali dwóch agresywnych młodych mężczyzn w wieku 21 i 22 lat. Mężczyźni w miejscu publicznym zachowywali się prowokująco i awanturniczo. Okazało się, że jeden z nich – 21-latek dokonał zniszczenia drzwi wejściowych do pomieszczenia gospodarczego, znajdującego się na podwórku przy kamienicy w centrum miasta. Mężczyzna kopał w drzwi, w konsekwencji wybijając w nich dziurę. Sądził, że w pomieszczeniu znajduje się znajomy, z którym za wszelką cenę chciał porozmawiać. Straty zniszczeń zostały oszacowane na blisko 1400 złotych.

Ponadto obaj zatrzymani mężczyźni, stosując groźbę, zmusili inną osobę do określonego zachowania. Usłyszeli za to zarzuty. Policjanci po zebraniu informacji w tej sprawie przedstawili 21-latkowi także zarzuty zniszczenia mienia.

Obaj mężczyźni w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Każdy z nich miał po 2 promile alkoholu w organizmie. Właśnie działaniem alkoholu tłumaczyli swoje agresywne i bezprawne zachowanie.

Zmuszanie poprzez stosowanie groźby zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Za niszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.