Jedna z największych sieci restauracji na świecie planuje budowę swojego bistro w Ełku. Mowa o McDonald's, które wystąpiło z projektem zagospodarowania przestrzennego dotyczące miejsca przy zbiegu ulic Przemysłowej i Suwalskiej. Do tej pory w planach było już kilka lokalizacji m.in. w okolicy ulicy 11 Listopada gdzie sieć ma działkę.


Według informacji które posiadamy sieć jest na etapie wnioskowania o zmianę projektów zagospodarowania przestrzennego u zbiegu ulicy Przemysłowej i Suwalskiej. Dotyczą one m.in. zjazdu z ulicy Rzemieślniczej, przyłączy oraz postawienia tak zwanego pylona - wysokiej wieży reklamowej. Na decyzje o planowanej inwestycji z pewnością ma wpływ przebieg przyszłej trasy S61. 

 
McDonald’s w Polsce
Pierwszy bar (dziś już nieistniejący) otwarto w 1992 roku w Warszawie. W dniu otwarcia ustanowiony został rekord świata w liczbie transakcji, dokonano ponad 13 tys. zamówień. Jak podają dane z sierpnia 2016 roku w Polsce działało 369 lokali sieci McDonald's zatrudniając przy tym ponad 18,5 tys. pracowników.

Sonda
Czekamy na Waszą opinię w komentarzach oraz sondzie poniżej.  Czy według Was McDonald's jest potrzebny w naszym mieście ? 

Więcej aktualnych informacji w artykule: "To już pewne - w Ełku będzie McDonald's" - Kliknij, aby zobaczyć artykuł.