18 listopada o godzinie 15 oficjalnie został otwarty Mazurski Browar. Uroczyste przecięcie wstęgi oraz pierwsza degustacja. Browar zaszczycili swoja obecnością między innymi prezydenci Ełku, pani Senator Małgorzata Kopiczko oraz Poseł na Sejm RP Wojciech Kossakowski.

Browar zlokalizowany jest na ełckiej strefie przy ulicy Okrężnej. Historia Mazurskiego Browara rozpoczęła się w grudniu 2015 roku. Ukraiński Inwestor kupił budynek oraz dostosował do potrzeb małego kraftowego browaru. Koszt inwestycji na dzień dzisiejszy to  około 3,5 mln złotych. Więcej tu : Ełk - Mazurski Browar gotowy do warzenia piwa 

Produkcja
W tej chwili w zakładzie pracują 4 osoby, docelowo po dobudowaniu 2 linii i zwiększeniu produkcji maksymalnie 8 osób. Na chwilę obecną Mazurski Browar może produkować 10 000 litrów piwa miesięcznie, czyli 120 tys. litrów rocznie. Pan Piotr właściciel ma jednak w planach wzrost produkcji do 500 tys. litrów rocznie.

Ełckie Piwo jest niepasteryzowane.
Co za tym idzie jest wyjątkowe i na pewno nie będzie tanie.
Browar będzie dystrybuowany w restauracjach, pubach i innych lokalach gastronomicznych i tam będziemy mogli go spróbować. Piwo pojedzie do pierwszych odbiorców lada dzień w metalowych kegach o pojemności 10 - 50 litrów. W przyszłości jest szansa na piwo w butelce.