Ministerstwo Zdrowia podało nową liczbę przypadków zakażenia koronawirusem. Wczoraj wieczorem pojawiła się informacja o nowych przypadkach na terenie Warmii i Mazur.


Dziś rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 17 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. zachodniopomorskiego i 5 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem wynosi 766/8 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). (Stan na 24.03.2020 r. 9.00)

Wczoraj wieczorem doszła informacja o 3 nowych przypadkach w województwie warmińsko-mazurskim. Pierwszy przypadek to starszy mężczyzna z sąsiedniego powiatu piskiego, mężczyzna niedawno wrócił z Anglii. Jego stan oceniany jest jako średni. Drugi to młody mężczyzna z powiatu ostródzkiego, który powrócił z Francji - stan dobry. Trzeci przypadek koronawirusa na Warmii i Mazurach, to starszy mężczyzna z powiatu elbląskiego, jego stan również oceniany jest jako dobry.

Stan w powiecie ełckim na dzień 23.03.2020 r. 14.00

  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba):  98 
  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba):  16
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 (ostatnia doba): 3
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)0
  • liczba zgonów związanych z COVID-190